To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prawda o księdzu Lemańskim
teresa124 napisał(a):A jakie ma to znaczenie dla ateistów? Lub osób nie związanych z kościołem??

Jeśli ktoś robi sam z siebie wzorzec moralny dla grzesznych bliźnich, to może być pewien, że wszystkie brudy rzekomego wzorca zostaną wyciągnięte na wierzch. To taka przypadłość ludzka, niezmiernie brzydząca się ludzką (kościelną) hipokryzją.
"Dyskusja z idiotami niepotrzebnie ich nobilituje"
Odpowiedz
piotr35 napisał(a):Szukajcie, a znajdziecie miłośniku KGB. To będzie bardzo dobra gimnastyka dla twojej samotnej szarej komórki. Nie mogę zabierać ci ostatniej szansy na jej podział.
Do dzieła wklejaczu wielbicielu KGB!
Coś cieniutko szczeka nasz szturmowiec, oj cieniutko.Szczęśliwy
I widzisz ptasi móżdżku jakiś żałosny. Od wczoraj już wiedziałem w czym rzecz z tymi 8334 TW.

Teraz po kolei wszystkie manipulacje miłośnika Der Sturmera.
Ten śmieszny człowieczek, taki cyrki odstawia non stop.

Pytanie brzmiało:
W jakiej publikacji można znaleźć ową syntezę J.Żaryna mówiącą o liczbie 8334 duchownych tajnych współpracowników SB?
Proszę podać nr str, miejsce i datę publikacji.


piotr35 napisał(a):Na co nieustraszony szturmowiec odpowiada tak:
Liczbę współpracowników bezpieki wśród katolickich księży Jan Żaryn policzył analizując "Zbiorcze tabele stanu i ruchu tajnych współpracowników”, które znajdują się obecnie w archiwum IPN.
Jak ocenia sam Żaryn:
"wiarygodność powyższych danych jest duża. Nawet, jeśli w imię wykazania się przed przełożonymi, oficer zawyżał liczbę zwerbowanych i prowadzonych przez siebie agentów (np. fałszując odbiór pieniędzy przez TW), to istniały metody weryfikacji danych. Jak się wydaje, proceder taki mógłby trwać nie dłużej niż kwartał".
Trzeba również dodać, że on sam, będąc sceptykiem w stosunku do prawdomówności akt SB, nie znalazł ani jednego takiego przypadku.
Zero konkretów, sama paplanina.
Zanim zacytuję źródło z którego miłośnik Der Sturmer zaczerpnął liczbę 8334 TW pośród duchownych, raz jeszcze, chronologicznie przedstawię szereg wpisów,aby uwypuklić prymitywną manipulację kopiuj wklejkarza number trzydzieści pięć.
1.
Marlow napisał(a):To ja poproszę o źródło mówiące o tych tysiącach współpracowników SB pośród duchowieństwa.:-]
2.
piotr35 napisał(a):Wydawnictwa IPN "Metody pracy operacyjnej Aparatu Bezpieczeństwa wobec Kościołów i związków wyznaniowych 1945-1989"

Współpracą z SB parało się w zależności od czasów od 10-15% księży.
Najwięcej zwerbowanych współpracowało w 1984 roku - było ich dokładnie 8334 - chodziło wiadomo o JP2.

3.
Marlow napisał(a):Na której stronie zalinkowanej pozycji można znaleźć informację o liczbie 8334 duchownych współpracujących?

8334 to suma ogólna.
Jak to wygląda po rozbiciu na konkretne rodzaje działalności duchownych współpracujących?

4.
piotr35 napisał(a):Spróbuj najpierw hipokryto samemu chociaż spróbować poczytać ze zrozumieniem, zanim zaczniesz głupio to samo zarzucać innym osobom. Niby gdzie ja napisałem, ze liczba "8334" pochodzi z zalinkowanej pozycji IPN-u? Wydedukowałeś to geniuszu z faktu, ze obie informacje znajdują się w tym samym poście? Nie zobaczyłeś geniuszu przerwy miedzy linkiem, a pozostałymi informacjami? Za trudne dla takiego geniusza, a dopytać się to już wstyd dla tak niespotykanego "intelektualisty".

Ponieważ mam trochę czasu, a i humor mi dzisiaj dopisuje, to wyjaśnię ci, ze liczba "8334" pochodzi z syntezy opracowanej przez historyka prof. Jana Żaryna, współtwórcy i długoletniego prezesa Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców, dyrektora Biura Edukacji Publicznej IPN-u, odznaczonego przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, któremu akurat prokatolickosci odmówić nie można.
Podkreślenie moje.
Proszę zwrócić jak nasz dzielny szturmowiec wścieka się i pluje.
Jego zdaniem liczba 8344 nie pochodzi z publikacji pod redakcją Adama Dziuroka, którą sam przecież zalinkował.
Teraz podaję cytat i źródło strony, którą najprawdopodobniej nasz nieustraszony miłośnik Der Sturmera się posługiwał, pisząc o 8334 duchownych TW.

Cytat:Wydziały I–VI Departamentu IV, czyli stricte wyznaniowe, obsługiwały pod koniec 1982 r. 8334 TW, w której to liczbie mieściło się ponad 3000 duchownych (kler diecezjalny oraz zakonny), siostry zakonne, a także przykościelny aktyw świecki (liderzy Klubów Inteligencji Katolickiej, duszpasterstwa stanowo zawodowego, akademickiego itp.). W tzw. kontakcie operacyjnym pozostawały wówczas 722 osoby, a liczba kandydatów na TW wynosiła 2017. Wśród ekspozytur terenowych wyżej wymienionych wydziałów najbardziej rozbudowaną siatką agenturalną „szczycił” się Kraków – 368 TW.
Wytłuszczenie moje.

Jest to cytat z tej strony, która to, po prostu zawiera artykuł z "Faktów i Mitów" autorstwa Anny Tarczyńskiej(Duży uśmiech)
pod tytułem: "Pod wezwaniem Judasza".
Jak pisze sama autor(ka)Duży uśmiech, dane zawarte w tym artykule pochodzą:
Cytat:Mamy na ten temat swoje zdanie, ale dla pewności uważnie przestudiowaliśmy najnowszą publikację Instytutu Pamięci Narodowej pod redakcją doktora Adama Dziuroka, opatrzoną tytułem „Metody pracy operacyjnej aparatu bezpieczeństwa wobec kościołów i związków wyznaniowych 1945–1989”. Zapoznaliśmy się też z artykułem dra Pawła Skibińskiego pt. „Infiltracja komunistycznych służb specjalnych w polskim Kościele – co już wiemy”, podsumowującym obecny stan badań nt. agentury, a zamieszczonym w roczniku „Teologia Polityczna” (2003/2004).
Dane rzeczywiście są autentyczne, zgodne z pracą dr Dziuroka - na którą autor(ka) się powołuje. A komentarz to już inna sprawa.
Żaryna brak.

I tak czarno na niebieskim, jak widzicie drodzy czytelnicy tego forum, wyglądają "dyskusje" z ptasimi móżdżkami pokroju piotra35 czy Mario.
Marcin Basiński
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Keep calm and blame Russia
Odpowiedz
Marlow napisał(a):A skąd Mario wie, żem katolik?

Nic takiego nie napisałem i nie interesuje mnie Twój religijny światopogląd, co nie zmienia faktu, że w moich oczach pozostajesz tępym katolem. :lol2:

Marlow napisał(a):I tak czarno na niebieskim, jak widzicie drodzy czytelnicy tego forum, wyglądają "dyskusje" z ptasimi móżdżkami pokroju piotra35 czy Mario.
Temu panu już dziękujemy, następny proszę. :lol2:
Odpowiedz
Mario napisał(a):Nic takiego nie napisałem i nie interesuje mnie Twój religijny światopogląd, co nie zmienia faktu, że w moich oczach pozostajesz tępym katolem.

Nie obrażaj Marlowa określeniem katolik.
To jeden z najzabawniejszych momentów na tym forum, gdy tutejsi katolicy wynoszą pod niebiosa wiernego z sekty Sola Fide, które to sekty sama ichnia sekta Krk tak zaciekle zwalcza.

Marlow napisał(a):Jest to cytat z tej strony, która to, po prostu zawiera artykuł z "Faktów i Mitów" autorstwa Anny Tarczyńskiej(Duży uśmiech)
pod tytułem: "Pod wezwaniem Judasza".

Dzięki za fajnego linka miłośniku KGB.

Ja z mojego linka z archidiecezji łódzkiej już co prawda cytowałem, ale jeszcze raz i nieco wolniej, bo twoja szara komórka tego fragmentu na pewno nie zrozumiała:
Cytat:Jednak zdaniem Andrzeja Grajewskiego początek lat osiemdziesiątych był „czasem wielkiego werbunku". Potwierdzają to statystyki. SB starała się pozyskać co najmniej jednego tajnego współpracownika w dekanacie i kurii diecezjalnej. W 1982 r. w Departamencie IV (wydziały I-VI) pozyskano 2948 nowych tajnych współpracowników. W końcu 1984 r. agentura w tym pionie, jak obliczył Jan Zaryn, liczyła aż 8334 osób (zarówno duchownych - kler diecezjalny i zakonny oraz siostry zakonne, jak i świeckich „kontaktujących się z klerem"). Było to apogeum rozrostu sieci agentu-ralnej w środowiskach kościelnych. W 1984 r., w związku z zamordowaniem ks. Jerzego Popiełuszki, rozpoczęły się trudności w pozyskiwaniu nowej agentury oraz masowe odmowy dalszej współpracy. Tendencja ta nie utrzymała się prawdopodobnie zbyt długo. Można przypuszczać, że podobnie jak inne piony SB, także Departament IV znacząco rozbudowywał swoją sieć agenturalną - w 1988 r. SB dysponowała blisko 100 tyś. tajnych współpracowników.

Czyżby FiM miały dostęp do materiałów archidiecezjalnych? A może odwrotnie? Duży uśmiech

Musze przyznać, ze linków FiM z niezrozumiałych dla mnie przyczyn, tutaj staram się unikać, aby nie musieć czytać obligatoryjnego katolickiego wycia i oburzenia cytowaniem antyklerykalnej gazety.
"Dyskusja z idiotami niepotrzebnie ich nobilituje"
Odpowiedz
Mario napisał(a):Nic takiego nie napisałem i nie interesuje mnie Twój religijny światopogląd, co nie zmienia faktu, że w moich oczach pozostajesz tępym katolem. :lol2:
I to właściwie zamyka możliwość dyskutowania z Mario. Bo skoro stosunek Mario do faktów jest właśnie taki (nieważne kim jest Marlow naprawdę), to ciężko żeby jakiekolwiek fakty (konkretna liczba TW wśród księży np.) cokolwiek dla niego znaczyły.

Jednym słowem "w oczach Mario" wszyscy księża współpracowali z bezpieką i jakiekolwiek miarodajne dane go "nie interesują".
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
piotr35 napisał(a):mojego linka z archidiecezji łódzkiej
Szach mat. [Obrazek: laie_67.gif]
Odpowiedz
Mario napisał(a):Szach mat. [Obrazek: laie_67.gif]

Proszę, nie ćpaj. Narkotyki to zło.
Odpowiedz
zefciu napisał(a):Jednym słowem "w oczach Mario" wszyscy księża współpracowali z bezpieką i jakiekolwiek miarodajne dane go "nie interesują".
Nie mogę się jakoś doczekać tych Waszych miarodajnych danych, które podważą to, co powiedziałem na wstępie i nadal podtrzymuję:

Mario napisał(a):Tysiące księży skurwiło się współpracą z SB z własnej, nieprzymuszonej woli. Do dziś Kościół nie oczyścił swych szeregów z komunistycznych agentów.
Wyciągnąłeś zefciu z powyższego wniosek, że "w oczach Mario wszyscy księża współpracowali z bezpieką"?
Zaczyna mi epitetów brakować na określenie Waszej intelektualnej indolencji, chociaż przyznam, że ubaw mam przedni. :lol2:
Odpowiedz
Mario napisał(a):Szach mat. [Obrazek: laie_67.gif]

Na pytanie:
W jakiej publikacji można znaleźć ową syntezę J.Żaryna mówiącą o liczbie 8334 duchownych tajnych współpracowników SB?
Proszę podać nr str, miejsce i datę publikacji.


wg antyklerykalnego pudelka Mario, który mieni się być historykiem z wykształcenia, prawidłową odpowiedzią jest link do strony, na której żadnych danych o tej czy innych publikacjach nie ma.:lol2:
I to jest chyba najlepsze podsumowanie działalności antyklerykalnych szczekaczek na tym forum.:]
Marcin Basiński
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Keep calm and blame Russia
Odpowiedz
Marlow napisał(a):Na pytanie:
W jakiej publikacji można znaleźć ową syntezę J.Żaryna mówiącą o liczbie 8334 duchownych tajnych współpracowników SB?
Proszę podać nr str, miejsce i datę publikacji.


wg antyklerykalnego pudelka Mario, który mieni się być historykiem z wykształcenia, prawidłową odpowiedzią jest link do strony, na której żadnych danych o tej czy innych publikacjach nie ma.:lol2:
I to jest chyba najlepsze podsumowanie działalności antyklerykalnych szczekaczek na tym forum.:]
Kolejny raz wkładasz mi w usta wypowiedzi, których nie było. Ja się w ogóle do liczby 8334 nie odnosiłem, a nawet gdyby, miałbym rację, bo rzeczywiście obliczył ją Żaryn, co swym autorytetem poręcza przywołana przez Piotra świętojebliwa archidiecezja łódzka. :twisted:
http://archidiecezja.lodz.pl/wolborz/czy...kst=sb.txt
Zostałeś ze swoimi wszystkimi wątpliwościami odesłany do kąta, więc co Ty jeszcze rozkminiasz? :wall: :lol2:
Odpowiedz
Mario napisał(a):Kolejny raz wkładasz mi w usta wypowiedzi, których nie było. Ja się w ogóle do liczby 8334 nie odnosiłem, a nawet gdyby, miałbym rację, bo rzeczywiście obliczył ją Żaryn, co swym autorytetem poręcza przywołana przez Piotra świętojebliwa archidiecezja łódzka. :twisted:
http://archidiecezja.lodz.pl/wolborz/czy...kst=sb.txt
Zostałeś ze swoimi wszystkimi wątpliwościami odesłany do kąta, więc co Ty jeszcze rozkminiasz? :wall: :lol2:
Jak widać kolejny popis wtórnego analfabetyzmu antyklerykalnego pudelka chwalącego się wykształceniem historycznym.:]
Ten tekst znajduje się na stronach parafii Św Mikołaja w Wolborzu.
Ale tak jest, jak się nawet linku nie otworzyło.
Serwer jest Diecezji Łódzkiej.
Marcin Basiński
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Keep calm and blame Russia
Odpowiedz
Marlow napisał(a):Jak widać kolejny popis wtórnego analfabetyzmu antyklerykalnego pudelka chwalącego się wykształceniem historycznym.:]
Ten tekst znajduje się na stronach parafii Św Mikołaja w Wolborzu.
Ale tak jest, jak się nawet linku nie otworzyło.
Serwer jest Diecezji Łódzkiej.


Tak, masz pewnie rację z tym serwerem, tylko co to mój dziubusiu wnosi do naszej dyskusji?
http://www.ateista.pl/showpost.php?p=556...tcount=328
Odpowiedz
Mario napisał(a):Tak, masz pewnie rację z tym serwerem

Nie, również pudło, zresztą jak zwykle, nasz miłośnik KGB nie ma racji, bo parafia Wolborz nadal jest integralną i nierozerwalną częścią archidiecezji łódzkiej.
"Dyskusja z idiotami niepotrzebnie ich nobilituje"
Odpowiedz
piotr35 napisał(a):Nie, również pudło, zresztą jak zwykle, nasz miłośnik KGB nie ma racji, bo parafia Wolborz nadal jest integralną i nierozerwalną częścią archidiecezji łódzkiej.

Teraz to już sobie w łeb palnie! :lol2:
Odpowiedz
Niedziela cudów pomału dobiega końca.
Ale zanim się skończy dump and dumper, jak najbardziej antyklerykalni postanowili dac kolejny popis wtórnego analfabetyzmu.:]
Vide wpisy nr 332 i 333

Mario napisał(a):Teraz to już sobie w łeb palnie! :lol2:
Na pytanie:
W jakiej publikacji można znaleźć ową syntezę J.Żaryna mówiącą o liczbie 8334 duchownych tajnych współpracowników SB?
Proszę podać nr str, miejsce i datę publikacji.


wg antyklerykalnego pudelka Mario, który mieni się być historykiem z wykształcenia, prawidłową odpowiedzią jest link do strony, na której żadnych danych o tej czy innych publikacjach nie ma.:lol2:
I to jest chyba najlepsze podsumowanie działalności antyklerykalnych szczekaczek na tym forum.:]
Mario napisał(a):Tak, masz pewnie rację z tym serwerem, tylko co to mój dziubusiu wnosi do naszej dyskusji?
http://www.ateista.pl/showpost.php?p=556...tcount=328

A tak na zakończenie pudelku antyklerykalny: nie dość że jesteś wtórnym analfabetą to jeszcze ciebie urojenia prześladują. Mój nick z pewnością to nie Zefciu
Marcin Basiński
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Keep calm and blame Russia
Odpowiedz
Panowie - deczko spokojniej prosimy!!!
Bez pudelków i dziubdziusi i szczekaczek!
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a):Panowie - deczko spokojniej prosimy!!!
Bez pudelków i dziubdziusi i szczekaczek!
POPIERAM!

ad użytkownik Mario

A czego się koledzy Marlow I Zefciu spodziewali?
On już przecież powiedział, że nie interesują go fakty tylko plucie na Kościół z dowolnego powodu...
Co ciekawe miało to miejsce niedługo przed jego wyznaniemna temat wykształcenia.

Odpowiedz
idiota napisał(a):POPIERAM!

A to niby od kiedy hipokryto? Przeciesz sam szukasz chuja do dupy przy każdej możliwej okazji:

idiota napisał(a):nasz debilunio z monomanią wyżej sra jak dupę ma
idiota napisał(a):Raczej histerykiem.
idiota napisał(a):pedale!
idiota napisał(a):osobniku ewidentnie chorym na głowę
idiota napisał(a):(...) w swej bezdennej głupocie tudzież paranoi zauważyłeś (...) tłuku (...) Idź do lekarza (...) od głowy.
idiota napisał(a):głupolku
Tylko z ostatnich 2 dni. Ale gdyby kto pytał, idiota jest wrogiem epitetów i POPIERA apel Moderacji o ich ukrócenie. :lol2:


idiota napisał(a):(...) nie interesują go fakty tylko plucie na Kościół z dowolnego powodu...
Co ciekawe miało to miejsce niedługo przed jego wyznaniemna temat wykształcenia.
Myślę, że powinieneś stanąć na czele forumowej komisji specjalnej, która przeprowadzi szczegółowe śledztwo w tej sprawie i ukarze winnych. :lol2:
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości