Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Film przyrodniczy o stworzeniu świata
http://zalukaj.tv/zalukaj-film/14682/bog...2004_.html
Witam załączam tutaj film o stworzeniu świata, grupa naukowców Chrześcijańskich próbujących dowieść że Wielki Wybuch sam z siebie byłby niemożliwy. Jestem katolikiem, na prawdę nie chce nawracać chce tylko wiedzieć czemu i z czym z tego filmu się nie zgadzasz? jeżeli ktoś ma ochotę podyskutować zapraszam. Uśmiech
Odpowiedz
aremac napisał(a):http://zalukaj.tv/zalukaj-film/14682/bog...2004_.html
Witam załączam tutaj film o stworzeniu świata, grupa naukowców Chrześcijańskich próbujących dowieść że Wielki Wybuch sam z siebie byłby niemożliwy. Jestem katolikiem, na prawdę nie chce nawracać chce tylko wiedzieć czemu i z czym z tego filmu się nie zgadzasz? jeżeli ktoś ma ochotę podyskutować zapraszam. Uśmiech
Co rozumiesz przez sam z siebie? Jeżeli nie sam z siebie, to...?
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
Wersja yt:
http://www.youtube.com/watch?v=zn8HAlYtTiY

No przecież w tym filmie nie ma nic nadzwyczajnego, większość argumentów za istnieniem Boga przedstawionych przez różnorakich wierzących w tym filmie (włączając w to, co ciekawe, nawet astrofizyków, choć związanych z ruchami kreacjonistycznymi) została już poruszona na tym forum.

Astrofizyk w ok. 5:30 porusza argument przyczynowości i mówi, że "skoro wszystko ma przyczynę, to również istnienie masy i energii musi mieć przyczynę". Oczywiście, Bóg już przyczyny istnienia mieć nie musi, bo jest wieczny. No tak, jak mogłem o tym zapomnieć.

Później w 6:20 mało douczony koleś, który wygląda na rednecka jeżdżącego rumakiem po teksańskich stepach, w poszukiwaniu zbiegłych niewolników, mówi, że "albo masa i energia są wieczne, albo Bóg... ale, przecież! wiemy, że energia się wyczerpuje, więc twierdzenie, że to właśnie ona jest wieczna jest bezsensowne. Bóg jest wieczny - to ma sens" :lol2:

Później jest tylko lepiej... koleś powołuje się na grzmoty i pioruny jako świadectwa boskiego pochodzenia tego świata. A więc Zeus wraca do łask. Miło Uśmiech

O tych burzach gadają później do minuty 10 filmu, na której poprzestałem oglądania go. W przeciągu tych 10 minut usłyszałem więcej niedorzeczności i mizernej argumentacji niż w trakcie 5 lat pobytu na tym forum.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
Tacy ludzie nie rozumieją katolickiej mądrości Św. Tomasza z Akwinu. Są pod tym względem lustrzanym odbiciem wojujących ateistów.

Mądrość ta jasno stwierdziła, że "wiara" i "rozum" są oddzielnymi narzędziami poznania.
Odpowiedz
to może ktoś pokaże jaki wybuch coś stworzył, cokolwiek ... jaki wybuch tu na ziemi coś stworzył. Wybuch tworzy . Ironia dla mnie
Odpowiedz
jak ktoś chce na prawde porozmawiać to niech poświęci czas i obejrzy film do końca
jak mam rozmawiać na temat ten czy poruszyć ten wątek filmu skoro komuś sie nie chce obejrzeć do końca
Odpowiedz
Chociażby wybuchy wulkanów stworzyły kontynenty. Nawet teraz wypiętrzają wyspy.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Film propaguje Inteligentny Projekt. Pokazuje tylko piękno przyrody.
Teoria Inteligentnego Projektu nie jest biblijnym Kreacjonizmem. Ważne jest rozróżnienie między tymi dwoma poglądami. Biblijni Kreacjoniści wychodzą od wniosku, że biblijny opis stworzenia jest czymś, w co można wierzyć, czymś właściwym; życie na Ziemi zostało zaprojektowane przez Inteligentnego Stwórcę ( Boga). Szukają zatem naukowych dowodów, by poprzeć ten wniosek. Teoretycy Inteligentnego Projektu wychodzą od dowodów naukowych i docierają dzięki nim do wniosku, że życie na Ziemi zostało zaprojektowane przez Inteligentnego Stwórcę ( kimkolwiek mógłby On być).

Czytaj więcej: http://www.gotquestions.org/Polski/intel...z2bPB6U4Ze
Odpowiedz
Wielki Wybuch to tak naprawdę nie jest wybuch, tak jak Czarna Dziura, to nie jest dziura. Ale żeby to wiedzieć trzeba mieć jakieś minimalne pojęcie o astrofizyce, czy naukowych koncepcjach kosmologicznych.
Tyle że jak się takie pojęcie ma to pewnie takie filmiki nie pasjonują.
aremac napisał(a):jak mam rozmawiać na temat ten czy poruszyć ten wątek filmu skoro komuś sie nie chce obejrzeć do końca
O czym z tobą rozmawiać? Nawet nie wiesz co to BIG BANG.
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz

No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
aremac napisał(a):to może ktoś pokaże jaki wybuch coś stworzył, cokolwiek ... jaki wybuch tu na ziemi coś stworzył. Wybuch tworzy . Ironia dla mnie
To może ktoś pokaże jak Bóg coś stworzył, cokolwiek...
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
aremac napisał(a):jak ktoś chce na prawde porozmawiać to niech poświęci czas i obejrzy film do końca
jak mam rozmawiać na temat ten czy poruszyć ten wątek filmu skoro komuś sie nie chce obejrzeć do końca
Ten film już kiedyś oglądałam. Warstwa wizualna jest piękna, natomiast teoria ID mnie niw przekonuje.

http://www.granicenauki.pl/index.php/pl/...ny-projekt
Nastąpiła rzecz kuriozalna: sąd miał rozstrzygnąć, która z dwu koncepcji (a może obie) jest teorią naukową. Jak wiadomo, w filozofii nauki toczą się niekończące się dyskusje na temat kryteriów naukowości, a teraz decyzja była w ręku sędziego (ciekawe, czy wiedział on o tych kontrowersjach...). Jako świadkowie oskarżenia, czyli w obronie teorii ewolucji, występowali m.in. biskupi i teologowie katoliccy, prezbiterianie, metodyści i inni. Proces obfitował w epizody, które stały się sensacyjną pożywką dla prasy. Znany teolog, profesor uniwersytetu w Chicago, Langdon Gilkey w pewnym punkcie swojego zeznania oświadczył, że z punktu widzenia teologii chrześcijańskiej Akt 590, na podstawie którego zakazuje się w stanie Arkansas uczenia w szkołach teorii ewolucji, jest herezją, traktując bowiem creation science jako naukę świecką, nie wiadomo, czy Istota, która stworzyła świat i organizmy żywe z niczego, jest Bogiem judeochrześcijańskiej tradycji, czy jakąś ślepą i bezwzględną siłą, jak głosili gnostycy i herezja Marcjona w okresie wczesnego chrześcijaństwa. Obrona oczywiście odpowiedziała, że creation science jest nauką świecką, a nie religijną i to, czy jest herezją, czy nie, nie ma dla procesu żadnego znaczenia

Bóg czy czysty przypadek?
Zwolennicy creation science bardzo często przeciwstawiają Bogu „czysty przypadek” (pure chance). Czy Wszechświat został stworzony przez Boga, czy powstał na mocy czystego przypadku? – to pytanie w różnych postaciach wyskakuje na wielu internetowych stronach, jeżeli tylko w wyszukiwarce napisać odpowiednie słowo wywoławcze. Z reguły pytanie to ma wydźwięk pytania retorycznego, bo czy tak piękny i skomplikowany Wszechświat mógł powstać drogą przypadku? W poglądach zwolenników Inteligentnego Projektu strategia uległa zmianie: nie głosi się wprost, że przypadek sprzeciwia się Bogu, lecz że przypadkiem nie da się wytłumaczyć złożoności występującej we Wszechświecie. „Nieredukowalna złożoność” (terminologia stosowana przez zwolenników ID) jest śladem, jaki Inteligentny Projektant pozostawił w świecie.

Resztę doczytaj w linku.
Odpowiedz
" Wśród uczonych narasta przekonanie, że podział superkontynentu mógł spowodować jedynie kataklizm o niebywałej mocy (np. uderzenie wielkiego meteorytu, zmasowane wybuchy wulkanów)9. Za jego sprawą migracja kontynentów była początkowo tysiące razy szybsza niż obecnie." więc wybuchy wulkanów mogły jedynie spowodować podział superkontynentu a nie go tworzyły
"Chociażby wybuchy wulkanów stworzyły kontynenty. Nawet teraz wypiętrzają wyspy." kto tu jest niedouczony ....
Odpowiedz
Gocek napisał(a):To może ktoś pokaże jak Bóg coś stworzył, cokolwiek...

umiesz sensowie odpowiedzieć czy jesteś po prostu płytki, zauważyłem że gdy ateista nie wie co powiedzieć ZAWSZE odpowiada właśnie w ten sposób, pokaż jakąś symulacje wybuchu który coś tworzy
Odpowiedz
Gocek napisał(a):To może ktoś pokaże jak Bóg coś stworzył, cokolwiek...

czyżby pisał do nas ludek który pisze spoza wszechświata i żyje w prózni?

Łącz posty (Sof.)
Odpowiedz
aremac napisał(a):to może ktoś pokaże jaki wybuch coś stworzył, cokolwiek ... jaki wybuch tu na ziemi coś stworzył. Wybuch tworzy . Ironia dla mnie
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRDY7zQLgJqAt9zXaQMjlr...t2lbp2Q8Es]
Masz i nie marudź.

Odpowiedz
Lepsza jest góra w kształcie Szalonego Konia Uśmiech
Sebastian Flak
Odpowiedz
aremac napisał(a):umiesz sensowie odpowiedzieć czy jesteś po prostu płytki, zauważyłem że gdy ateista nie wie co powiedzieć ZAWSZE odpowiada właśnie w ten sposób, pokaż jakąś symulacje wybuchu który coś tworzy
Kiedy Gocek trafił w sedno. Kreacjoniści przyczepiają się do wszelkich wątpliwości dotyczących BB (fakt - reportera przy tym nie było) a jednocześnie szafują na całego inteligentnymi, przedwiecznymi kreatorami (tam też reportera nie było).
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
idiota napisał(a):[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRDY7zQLgJqAt9zXaQMjlr...t2lbp2Q8Es]
Masz i nie marudź.

chodzi mi o wybuch bez ingerencji człowieka
Odpowiedz
A to niby czemu?
Wybuch jest wybuch.
Tu wybuchami zrobili pomnik, a tam wywalili w powietrze pomnik.
Nie ma istotnych różnic.

A tak dla zastanowienia, to pomyśl, że Ziemia jest grudką popiołów po wybuchniętych gwiazdach.

Odpowiedz
Sofeicz napisał(a):Kiedy Gocek trafił w sedno. Kreacjoniści przyczepiają się do wszelkich wątpliwości dotyczących BB (fakt - reportera przy tym nie było) a jednocześnie szafują na całego inteligentnymi, przedwiecznymi kreatorami (tam też reportera nie było).

nie widze powiązania
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości