To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Film przyrodniczy o stworzeniu świata
#41
aremac napisał(a):jak ktoś chce na prawde porozmawiać to niech poświęci czas i obejrzy film do końca
jak mam rozmawiać na temat ten czy poruszyć ten wątek filmu skoro komuś sie nie chce obejrzeć do końca

Ale po co taki film oglądać? Po co tracić 1h25min na bełkot, skoro jest mnóstwo świetnych filmów oraz serii przyrodniczych czy popularnonaukowych (nie muszę wymieniać klasyki - Attenborough czy Sagana*)? Jeśli ktoś naprawdę nie dostrzega jak bardzo głupia, ignorująca wszystkie osiągnięcia nauki od czasów Newtona jest ta produkcja, to powinien zajrzeć z powrotem do podręczników dla dzieci do przyrody.


*btw. już nie mogę się doczekać renowacji starej serii saganowego Cosmosu http://en.wikipedia.org/wiki/Cosmos:_A_S...me_Odyssey (niestety, bez Carla to nie będzie to samo)
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#42
Oglądałem ostatnio serię z prof. Brianem Coxem (o wyglądzie nastolatka).
Dobra szkoła BBC.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#43
exodim napisał(a):*btw. już nie mogę się doczekać renowacji starej serii saganowego Cosmosu http://en.wikipedia.org/wiki/Cosmos:...e-Time_Odyssey (niestety, bez Carla to nie będzie to samo)
Jam nie znalazł wszystkich części z tłumaczeniem. Mój angielski jest dobry, ale nie bardzo dobry, dlatego potrzebuję tłumaczenia. Na youtubie znalazłem niewiele odcinków tłumaczonych.
Jeśli masz jakieś tłumaczenia "Kosmosu" z polskimi napisami, będę wdzięczny.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou
Odpowiedz
#44
nonkonformista napisał(a):Jam nie znalazł wszystkich części z tłumaczeniem. Mój angielski jest dobry, ale nie bardzo dobry, dlatego potrzebuję tłumaczenia. Na youtubie znalazłem niewiele odcinków tłumaczonych.
Jeśli masz jakieś tłumaczenia "Kosmosu" z polskimi napisami, będę wdzięczny.

Ja oglądałem Cosmos w oryginale, jeszcze jak miałem 13 lat (dostałem serię w prezencie w postaci kaset VHS - niestety, była to wersja po obróbce, a nie DC, ale lepsze to niż nic). Język użyty w serii jest, wbrew pozorom, prosty i zrozumiały. Jeśli znajdziesz w wersji z dobrą jakością, to nie powinieneś mieć problemu nawet na średnim poziomie znajomości angielskiego.

Polskiej wersji faktycznie trudno się doszukać, zatem polecam substytut realizowany przy współpracy z Discovery - Zagadki Wszechświata z Morganem Freemanem (Trough the Wormhole). Oczywiście zalecam kupno wszystkich sezonów na DVD, ale jeśli nie będą one także dostępne to można szukać w sieci.

Spoiler!
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#45
A ja z kolei ciekaw jestem tego filmu. Zapowiada się ciekawie.


[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#46
Skywalker napisał(a):A ja z kolei ciekaw jestem tego filmu. Zapowiada się ciekawie.

Dokładnie tak. O tym filmie wspomniałem wyżej. Jest to właśnie owa renowacja dzieła Sagana sprzed przeszło 20 lat. Uśmiech

Tym razem w rolę narratora wcieli się sympatyczny i dowcipny Neil deGrasse Tyson.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#47
Był zdaje się na Planet, jakiś czas temu. Fajna seria, dowcipna, lekka i narracja jest bardzo przyjazna.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#48
Neuromanta napisał(a):Był zdaje się na Planet, jakiś czas temu. Fajna seria, dowcipna, lekka i narracja jest bardzo przyjazna.

Premiera filmu który zapodałem jest zapowiadana na 2014 rok.

[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
#49
Fakt, popierniczyło mi się z serią nazywającą się bodaj "Origins." Też z Tysonem.
Sebastian Flak
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości