Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Narzucana ,,tolerancja".
#1
Wyobraźcie sobie, że niegdyś ja także bylem za tym, aby państwo odgórnie zakazywało ,,dyskryminacji".

Ale na szczęście z czasem się intelektualnie dojrzewa (choć nie dotyczy to wszystkich, jeśli spojrzeć choćby na naszą scenę polityczną...) i zmieniłem zdanie.

Prawo własności jest moim zdaniem nadrzędne. Tak samo, jak w swoim domu nie życzę sobie pewnych osób, mogę nie życzyć sobie pewnego rodzaju klientów w mojej restauracji/sklepie czy innej instytucji.

Tak więc - znieśmy przepisy przeciw urojonej ,,dyskryminacji" ! Oczywiście, wszyscy powinni być równi wobec prawa - ale to zupełnie inna kwestia.

Właściciel ma porawo nie życzyć sobie w swoim sklepie katolików, białych, albo mężczyzn. Powinno mu się to umożliwić, tak samo jak podobne restrykcje wobec ateistów, czarnych czy też kobiet, jeśli ktoś sobie tego na swoim terenie życzy.

Podobnie z zatrudnieniem, o czym już pisałem - ktoś chce zatrudniać tylko szczupłych murzynów ? Proszę bardzo ! Jego własność, jego prawo.

Na pewno nie czułbym się ,,dyskryminowany" zobaczywszy sklep z naklejką typu ,,ateistom wstęp wzbroniony". Co najwyżej nabrałbym nieciekawego zdania o właścicielu jako o osobie prywatnej, ale sam system który mu umożliwia szczerość nawet bym pochwalił.
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#2
Popieram w 100% !!

Strasznie zdegustował mnie szum n.t. kolesia co wymagał zaświadczenia od proboszcza od osób starających się u niego o pracę. Moim zdaniem - on daje prace, to może ją dać komu chce, a innym nic do tego.
"Wiara to wygoda, myślenie to wysiłek..."
Odpowiedz
#3
Avx i jego liberalna propaganda...Avx napisał(a):Ale na szczęście z czasem się intelektualnie dojrzewa
Myślisz, że każda wykształcona osoba musi być zatwardziałym liberałem? Myślisz że lewica to banda debili?

Wysłano po 1 minucie 3 sekundach:

I życie Ci powodzenia jeśli dla Ciebie dyksryminacja powinna funkcjonować.
Odpowiedz
#4
Jasne nie ma sprawy, ale gdy zobaczy że przez jego widzimisie nie ma żadnych konsumentów to niech pieniążki mu nie potrząsną chorągiewką poglądów. Szczęśliwy
Puisqu'on ne peut etre universel en sachant tout ce qui se puet savoir sur tout, il fant savoir peu de tout. Car il est bein plus beau de savoir quelque chose de tout que de savoir tout d'une chose; cette universalite est la plus belle.

B. Pascal, Pensees, no 42 et 65, ed. Chevalier,1954.
Odpowiedz
#5
sinner napisał(a):Avx i jego liberalna propaganda...

Sinner i jego pustosłowie...

sinner napisał(a):Myślisz, że każda wykształcona osoba musi być zatwardziałym liberałem? Myślisz że lewica to banda debili?

Nie. Zdażają się inteligentne osoby wśród przedstawicieli lewicy. Wygląda jednak na to, że pewnych spraw sobie dokładnie nie przemyśleli...

sinner napisał(a):I życie Ci powodzenia jeśli dla Ciebie dyksryminacja powinna funkcjonować.

Jeśli jakaś osoba prywatna sobie tego na swoim terenie życzy, czemu nie ? Na pewno bym tam nie wchodził, wybrałbym inną firmę. Wolność.

Spairatox napisał(a):Jasne nie ma sprawy, ale gdy zobaczy że przez jego widzimisie nie ma żadnych konsumentów to niech pieniążki mu nie potrząsną chorągiewką poglądów. Szczęśliwy

Dokładnie. Nie trzeba tego regulować państwowo, takie rzeczy powinien ustalać rynek. Mógłby stosunkowo szybko zbankrutować. A jeśli nawet nie... To można sobie wybrać inną firmę.
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#6
Osobiscie jestem za wolnoscia Uśmiech

Przeciwnicy wolnosci proszeni sa o jakies argumenty. Mowienie ze Avx uprawia "liberalna propagande" i konczenie na tym przypomina mi dosc mocno hasla Lecha i Jarosława... "Polska solidarna nie liberalna" Uśmiech
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
#7
Avx napisał(a):Sinner i jego pustosłowie...

Ojej jaki ty fajny jesteś. :* zaczynam kochac ludzi fanatycznie liberalnych.


Cytat:Nie. Zdażają się inteligentne osoby wśród przedstawicieli lewicy. Wygląda jednak na to, że pewnych spraw sobie dokładnie nie przemyśleli...
Czyli ty wiesz wszystko lepiej np. od prof. Senyszyn?

Oczywiście tylko liberałowie wiedza najlpiej. Komuniści i kapitaliści to jedno i to samo tworzywo, "ja mam lek na wszystko".

Czy do twojego umysłu może trafić taka jedna prosta mysl, ze ktoś zna dokaldnie wszystkie pomysli liberalne wie jak mialoby to funkcjonowac a jednak wybiera troche inne poglady, czy tak trudno pojac ze dla kgoos moze sie liczyc ten slabszy czlowiek niz ten silny?


Avx napisał(a):Jeśli jakaś osoba prywatna sobie tego na swoim terenie życzy, czemu nie ? Na pewno bym tam nie wchodził, wybrałbym inną firmę. Wolność.
I np. jestem w sobie w miescie jeden murzyn ateista i nigdzie nie moge zalatwic spraw. To jest dobre tak?


Ah ta kochana niewidzialna ręka rynku.

Avx najwieksze glowy ekonomiczne tego swiata juz odeszly od skrajnego liberalizmu, gospodarka ma byc wolnorynko na zasadach narzuconych przez państwo. Feudalizm to tez byla wolnosc co?
Odpowiedz
#8
Nie no ... to są oczywiste sprawy: ten komu bliżej do wolności, walczy o własność prywatną. Natomiast ci, którzy wybrali kajdany bedą głosić mniej lub bardziej zgrabną, choć z zasady przeważnie kłamliwą, apologetyke protektoratu państwa, utożsamiając pradoksalnie swoje zniewolenie z wolnością.

Co do lewicy, to jakoś nie przypominam sobie by kiedykolwiek Marks bądź Fromm bazowali w swoich teoriach na mechanizmach biurokratycznych. Głosili zasade społeczeństwa obywatelskiego, gdzie to regulowanie wszelkich kwestii spornych miało się opierać na umowie społecznej, a nie świstkach papieru wydawanych przez kolektyw biurokratyczny. Niestety klasyczny socjalizm jak i myśl lewicowa zostały niebywale przekłamane przez działalność Sowietów i to widać odbija sie w pospolitym dialogu. O moralności regulowanej przez państwo pisał też, zdawałoby się powszechnie znany, George Orwell. Lecz mimo prostej prozie i wyjątkowej świadomości otaczającego go świata, jego klarowny przekaz wydaje sie nie docierać do sporej ilości ludzi niesłusznie utożsamiających się z ideami lewicowymi.

Każdą tego typu dyskusje, mnie sie wydaje, należy zawsze zaczynać od określenia miejsca w którym społeczeństwo powinno się znaleść: albo należy mu się wolność (bo zapewne sobie z nią poradzi); czy też tę wolność należy ludziom odebrać, bowiem, jak wielu sądzi, ludzie są po prostu za głupi na to by ciężar taki dźwigać. Ja uważam, że człowiekowi należy się wolność, a dzisiejsza ułomność społeczeństw wynika z zanegowania natury człowieka i potwierdzenia tej negacji w instytucjach państwa, które siłą i przymusem te sztuczną nature utrzymuja przy życiu. I jeśli człowiek, obecnie tej wolności się boi to wynika to z kilkudziesięciu lat komunistycznych, faszystowskich czy biurokratycznych przekłamań, które siłą rzeczy odcisnęły swoje piętno na człowieku.
Odpowiedz
#9
sinner napisał(a):Ojej jaki ty fajny jesteś. :* zaczynam kochac ludzi fanatycznie liberalnych.

Odpowiedziałem niemalże tym samym, czym ty wcześniej mi. Nie jestem fanatykiem.

sinner napisał(a):Czyli ty wiesz wszystko lepiej np. od prof. Senyszyn?

Wszystko ? Nie. Sprawy związane z ideą liberalizmu gospodarczego ? Prawdopodobnie tak.

sinner napisał(a):Czy do twojego umysłu może trafić taka jedna prosta mysl, ze ktoś zna dokaldnie wszystkie pomysli liberalne wie jak mialoby to funkcjonowac a jednak wybiera troche inne poglady, czy tak trudno pojac ze dla kgoos moze sie liczyc ten slabszy czlowiek niz ten silny?

Cóż za problem w państwie liberalnym się ubezpieczyć ? Droga wolna. Można sobie nawet komunę założyć.

Ja natomiast nie mogę wydzielić sobie jakiegoś terenu i ogłosić, że obowiązują tam zasady liberalne. Nie mogę nie płacić składek ubezpieczeniowych, choć moim skromnym zdaniem na nic nie są mi potrzebne.

Do czego zmuszałoby Cię państwo liberalne (poza egzekwowaniem naprawdę podstawowych spraw i naprawdę niezbędnych podatków) ?

Natomiast socjalistyczny moloch zmusza do sporej liczby rzeczy. Dodatkowo okrada ze sporej ilości pieniędzy.

sinner napisał(a):I np. jestem w sobie w miescie jeden murzyn ateista i nigdzie nie moge zalatwic spraw. To jest dobre tak?


Sugerujesz, że nikt nie będzie chciał obsługiwać ateistów i murzynów ?

Chyba żartujesz. Naprawdę myślisz, że wszyscy pracodawcy to uprzedzeni do ateistów rasiści ? Nie wyobrażam sobie tak zadziwiającej jednomyślności.


sinner napisał(a):Avx najwieksze glowy ekonomiczne tego swiata juz odeszly od skrajnego liberalizmu, gospodarka ma byc wolnorynko na zasadach narzuconych przez państwo.

Zależy dla kogo kto jest ,,największy".

sinner napisał(a):Feudalizm to tez byla wolnosc co?

Nie. Zbyt duża samowola poszczególnych regionów (z możliwością prowadzenia ze sobą wojen włącznie, takie konflikty często się zdażały) wpływa wprost tragicznie na opłacalność i bezpieczeństwo handlu.
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#10
Rozumiem Sinner, że wg. ciebie np. dzieci mogą wejść do burdelu? 8-)
Tak jak burdelmama może zabronić dziecią wchodzić do swojej "firmy", tak np. fryzjer może zabronić wchodzić do siebie murzynom, a piekarz może nie chciec ateistów. Ich teren ich zasady.

Odpowiedz
#11
Avx napisał(a):Wszystko ? Nie. Sprawy związane z ideą liberalizmu gospodarczego ? Prawdopodobnie tak.

Czyli ty gimnazjalista wiesz wiecej o gospodarce od profesor nauk ekonomicznych?

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:


Cytat:Cóż za problem w państwie liberalnym się ubezpieczyć ? Droga wolna. Można sobie nawet komunę założyć.
A jesli kogoś nie stać? Człowiek jest istotą społeczna. Historia pokazała ze ludzkosc rozwinela sie dzieki wspolrpacy, jak malby zaczely sie zbierac w grupy i wspoldzialac.


Avx napisał(a):Ja natomiast nie mogę wydzielić sobie jakiegoś terenu i ogłosić, że obowiązują tam zasady liberalne. Nie mogę nie płacić składek ubezpieczeniowych, choć moim skromnym zdaniem na nic nie są mi potrzebne.
A jakby ci sie cos stalo, nie mialby ci kto pomoc to do panstwa bys reke wyciagal?


Avx napisał(a):Do czego zmuszałoby Cię państwo liberalne (poza egzekwowaniem naprawdę podstawowych spraw i naprawdę niezbędnych podatków) ?
Takie państwo do niczego nie zmusza, mozna czlowieka traktowac jak urzadzenie.


Cytat:Natomiast socjalistyczny moloch zmusza do sporej liczby rzeczy. Dodatkowo okrada ze sporej ilości pieniędzy.
Ah jak lubie gadanie o orkadaniu. Czyli jesli panstwie liberalnym bylyby jakeis podatki to tez okradanie.


Avx napisał(a):Sugerujesz, że nikt nie będzie chciał obsługiwać ateistów i murzynów ?

Chyba żartujesz. Naprawdę myślisz, że wszyscy pracodawcy to uprzedzeni do ateistów rasiści ? Nie wyobrażam sobie tak zadziwiającej jednomyślności.
Załóżmy ze miaszkalbym na dzielnicy rasitow i bylbym murzynem, bylbym tylko sam i musialbym jezdzic daleko zeby chleb kupic?

A może molestowanie seksualne to nic zlego?

Gratuluje Ci chodzenia z głową w chmurach.


Avx napisał(a):Zależy dla kogo kto jest ,,największy".
Nobliści np... no wiem za dla liberalow to Mikke jest Bogiem...

Joseph Stiglitz napisał(a):Fanatycy liberalizmu wierza w teorie "niewidzialnej reki", wedlug której
rynek sam sie reguluje. Ale jak widac, ta samoregulacja jest mitem. Swiat
gospodarki jest za malo przejrzysty i zbyt zlozony. Po to, by kapitalizm byl
skuteczny i "czysty", panstwo musi narzucic pewne reguly i pilnowac ich
przestrzegania.


Avx napisał(a):Nie. Zbyt duża samowola poszczególnych regionów (z możliwością prowadzenia ze sobą wojen włącznie, takie konflikty często się zdażały) wpływa wprost tragicznie na opłacalność i bezpieczeństwo handlu.
A co zlego w samowoli?

Rexerex. napisał(a):Rozumiem Sinner, że wg. ciebie np. dzieci mogą wejść do burdelu?
Myślisz, że tą bzdurą dodajesz wartosci wypowiedzi?
Wlasnie moim zdaniem nie powinni, ale pewnie zdaniem liberałów to moglyby wjesc, bo przeciez na pewno ktos chcialby zdzierac kase z dzieci, i panstwo nie powinno zabraniac dzieciom korzystania z burdelu.

Rexerex. napisał(a):Ich teren ich zasady.
To jest totalitaryzm. Mozna powiedziec nasze panstwo nasze zasady, niech murzyny spierdalaja stąd.
Zdezorientowanyhock:
Odpowiedz
#12
Ja uważam, że to kretyński pomysł. Bez komentarza. Avx, trochę ci się w główce poprzestawiało. Chyba nie rozumiesz tego, że osoba o innych poglądach też może być osobą wartościową. A dla ciebie to tylko wróg.
Odpowiedz
#13
Lady Revania napisał(a):Ja uważam, że to kretyński pomysł. Bez komentarza. Avx, trochę ci się w główce poprzestawiało. Chyba nie rozumiesz tego, że osoba o innych poglądach też może być osobą wartościową. A dla ciebie to tylko wróg.

Oczywiście, ze może być, ale co z tego ? Jeżeli ja na swoim WŁASNYM podwórku nie życzę sobie powiedzmy obecności zielonych afrykan(tak tylko obrazowo) to ich nie wpuszcze, twoim zdaniem państwo powinno mnie zmuszać, aby ich wpuścić/zatrudnić(w przypadku firmy) ? To gdzie tu miejsce na wolność ?
"Wiara to wygoda, myślenie to wysiłek..."
Odpowiedz
#14
Kubaq napisał(a):Jeżeli ja na swoim WŁASNYM podwórku nie życzę sobie powiedzmy obecności zielonych afrykan(tak tylko obrazowo) to ich nie wpuszcze, twoim zdaniem państwo powinno mnie zmuszać, aby ich wpuścić/zatrudnić(w przypadku firmy) ?
Może się nie znam, ale przecież obecnie na swoje własne podwórko możesz nikogo nie wpuszczać i nikt ci nic prawnie nie zrobi? Więc o co chodzi?
Mateusz Banasik - Redaktor
Dlaczego podaję nazwisko?

***
Bohoh to chuja wart filozof
Ze schodów się zjebał na podłogę (by Bart Duży uśmiech)

***
..:: SELBSTBEFREIT AUF DEM WEG ZUM MEER ::..
Odpowiedz
#15
sinner napisał(a):
Avx napisał(a):Wszystko ? Nie. Sprawy związane z ideą liberalizmu gospodarczego ? Prawdopodobnie tak.

Czyli ty gimnazjalista wiesz wiecej o gospodarce od profesor nauk ekonomicznych?

Masz dane nieaktualne od 16 dni. Licealista.

Może nie tyle wiem więcej, co popieram inną ,,szkołę" ekonomii. Również tworzoną przez ludzi wykształconych.

sinner napisał(a):A jesli kogoś nie stać?


Przy małych podatkach i wolności gospodarczej niewielu byloby takich ludzi. A te wyjątki... Że sobie zupełnie nie radzą to nie systemu wina. Niech sobie poszukają jakiejś organizacji charytatywnej...

sinner napisał(a):Człowiek jest istotą społeczna. Historia pokazała ze ludzkosc rozwinela sie dzieki wspolrpacy, jak malby zaczely sie zbierac w grupy i wspoldzialac.


Oczywiście.

sinner napisał(a):A jakby ci sie cos stalo, nie mialby ci kto pomoc to do panstwa bys reke wyciagal?


Tak, ponieważ państwo ukradło mi (mojej rodzinie) dotychczas o wiele więcej. To bylby tylko zwrot, a do tego zwrot zaledwie ułamka zagrabionej własności.

sinner napisał(a):Takie państwo do niczego nie zmusza, mozna czlowieka traktowac jak urzadzenie.


No to zebrałbyś sobie kilkuset ludzi i moglibyście założyć sobie komunę i wspierać się socjalnie. Na pewno byliby chętni. Nikt by wam tego nie zakazywał.

sinner napisał(a):Ah jak lubie gadanie o orkadaniu. Czyli jesli panstwie liberalnym bylyby jakeis podatki to tez okradanie.


W państwie liberalnym byłyby niskie i szlyby na rzeczy naprawdę konieczne.

sinner napisał(a):Załóżmy ze miaszkalbym na dzielnicy rasitow i bylbym murzynem, bylbym tylko sam i musialbym jezdzic daleko zeby chleb kupic?


Kto Ci każe mieszkać w takiej dzielnicy ?

sinner napisał(a):A może molestowanie seksualne to nic zlego?


Narusza wolność innego człowieka. Odpowiedź jest chyba oczywista.

sinner napisał(a):Nobliści np... no wiem za dla liberalow to Mikke jest Bogiem...


Mikke ? Chyba żartujesz. To zresztą inna opcja światopoglądowa, nie jestem konserwatywnym liberałem.

Joseph Stiglitz napisał(a):Fanatycy liberalizmu wierza w teorie "niewidzialnej reki", wedlug której rynek sam sie reguluje. Ale jak widac, ta samoregulacja jest mitem. Swiat gospodarki jest za malo przejrzysty i zbyt zlozony. Po to, by kapitalizm byl skuteczny i "czysty", panstwo musi narzucic pewne reguly i pilnowac ich przestrzegania.

Jakieś dowody pan Joseph Stiglitz na rzecz poparcia swojej tezy przytoczył ?

sinner napisał(a):A co zlego w samowoli?

W tak dalece posuniętej sporo. Czy ja wyglądam na jakiegoś anarchokapitalistę ?

sinner napisał(a):Myślisz, że tą bzdurą dodajesz wartosci wypowiedzi?

Rewerex rzeczywiście napisał bzdurkę, niestety :]

sinner napisał(a):To jest totalitaryzm. Mozna powiedziec nasze panstwo nasze zasady, niech murzyny spierdalaja stąd.
Zdezorientowanyhock:

Dyskryminacja państwowa jest godna najwyższego potępienia; nie ma to nic wspólnego.


Lady Revania napisał(a):Ja uważam, że to kretyński pomysł. Bez komentarza. Avx, trochę ci się w główce poprzestawiało. Chyba nie rozumiesz tego, że osoba o innych poglądach też może być osobą wartościową. A dla ciebie to tylko wróg.

Czy ty czytasz moje posty, czy coś innego ? 8O Od kiedy myślę, że osoba o innych poglądach nie może być wartościowa ? Uśmiech Osobiście nawet lubię sporo osób o odmiennych poglądach, co to ma do rzeczy Uśmiech

Bohoh napisał(a):Może się nie znam, ale przecież obecnie na swoje własne podwórko możesz nikogo nie wpuszczać i nikt ci nic prawnie nie zrobi? Więc o co chodzi?

Moja firma jest tak samo moją własnością, jak moje podwórko. A przynajmniej powinna być.PS. W ramach ciekawostki dodam, że na stronce http://www.kapitalizm.republika.pl/kryzys.html świetnie opisano mechanizm ,,Wielkiego Kryzysu" z kańca lat '20 ubieglego wieku.
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#16
Avx napisał(a):Masz dane nieaktualne od 16 dni. Licealista.

Może nie tyle wiem więcej, co popieram inną ,,szkołę" ekonomii. Również tworzoną przez ludzi wykształconych.

Jestes licealista, to bardzo zmienia postac rzeczy... :roll:

Czyli Twoim zdaniem lepiej przemyslales wszystko od prof. Senyszyn? A ona glupiutka jest?


Avx napisał(a):Przy małych podatkach i wolności gospodarczej niewielu byloby takich ludzi. A te wyjątki... Że sobie zupełnie nie radzą to nie systemu wina. Niech sobie poszukają jakiejś organizacji charytatywnej...
To nie jest wina systemu gdzie panuje socjalizm ze kapitalista nie moze sie dorobic...
Widzisz i o to chodzi ze dla Ciebie jak ktoś juz nie radzi sobie w sytemie to moze z głodu umrzec i nikogo to nie obejdzie.


Avx napisał(a):Oczywiście.
No a kapitalizm to zaprzeczenie tego co mowilem :> ?


Avx napisał(a):Tak, ponieważ państwo ukradło mi (mojej rodzinie) dotychczas o wiele więcej. To bylby tylko zwrot, a do tego zwrot zaledwie ułamka zagrabionej własności.
Ale gdybys zyl w panstwei kapitalistycznym?


Cytat:No to zebrałbyś sobie kilkuset ludzi i moglibyście założyć sobie komunę i wspierać się socjalnie. Na pewno byliby chętni. Nikt by wam tego nie zakazywał
A czy ja jestem komunistą?
A ty mozesz sobie kupic wyspe i zalozyc tam kapitalizm...Avx napisał(a):W państwie liberalnym byłyby niskie i szlyby na rzeczy naprawdę konieczne.
Ale to wedlug Ciebie nadal okradanie. Czemu ja niby mam placic jakeis glupie podatki? To zabija moja wolnosc? Nawet jakby podatki byly na poziomie 0,5% to jest okradanie.. :roll:


Avx napisał(a):Kto Ci każe mieszkać w takiej dzielnicy ?
A jesli sytuacja by mnei zmusial do tego ze musiablym tam mieszkac?


Cytat:Narusza wolność innego człowieka. Odpowiedź jest chyba oczywista.
No, ale przeciez jesli ktos kogos molestuje to osoaba molestowana mzoe isc do innej pracy. To niz zlego przeciez. Pracodawa stawia warunek ze moze wykorzystywac pracownikow. Moze tez ich gnebic...


Avx napisał(a):Jakieś dowody pan Joseph Stiglitz na rzecz poparcia swojej tezy przytoczył ?
A ty dowody na wszystko co mówisz?

A wiesz kim jest ten pan?


Avx napisał(a):Dyskryminacja państwowa jest godna najwyższego potępienia; nie ma to nic wspólnego.
Ale jak panstwo nie bedzie nic robic z dyskryminacja to dojdzie do dyskryminacji panstwowej. Przeciez nawet w USA nie mozna dyskryminowac.

Czyli Twoim zdaniem mozna miec swoja prywatna gazete i tam glosic treci rasistowskie. Czy zabronienie tego bedzie atakiem na wolnosc slowa i prywatnosc?

Wysłano po 2 minutach 10 sekundach:

A co ten tekst ma do tematu??
Odpowiedz
#17
sinner napisał(a):A co ten tekst ma do tematu??

Nic, przepraszam i dziękuję za zwrócenie uwagi. Już go wywaliłem :]

Wysłano po 18 minutach 31 sekundach:

sinner napisał(a):Czyli Twoim zdaniem lepiej przemyslales wszystko od prof. Senyszyn? A ona glupiutka jest?

Nie znam pani profesor, nie wiem dlaczego ma takie poglądy a nie inne; więc nie ma sensu abym się wypowiadał. Nie mam zdania.

sinner napisał(a):Widzisz i o to chodzi ze dla Ciebie jak ktoś juz nie radzi sobie w sytemie to moze z głodu umrzec i nikogo to nie obejdzie.

Od czego są organizacje charytatywne ? A tacy ludzie jak ten piekarz, któremu ostatnio państwo dowaliło 240 tys. złotych podatku za pomoc biednym ? (pisałem o tym w innym wątku)

sinner napisał(a):No a kapitalizm to zaprzeczenie tego co mowilem :> ?

Struktura firmy opiera się na wzajemnych zależnościach ludzi. Gdzie tu sprzecznośćź z tym, że człowiek to istota społeczna (lub, jak ja wolę mówić - stadna; nazwa ,,istota społeczna" nazbyt się kojarzy z mrówkami i komunistyczną propagandą) ?

sinner napisał(a):Ale gdybys zyl w panstwei kapitalistycznym?

To państwo nic by mi nie dało. Słusznie.

sinner napisał(a):A czy ja jestem komunistą?

No to mógłbyś założyć osiedle w stylu obecnej RP. Z podatkami, pomocą socjalną i czym tam jeszcze chcesz.

sinner napisał(a):A ty mozesz sobie kupic wyspe i zalozyc tam kapitalizm...

To już próbowano zrobić. Pewien milioner stworzył sztuczną wyspę na Pacyfiku i proklamował niepodległość Republiki Minerwy.

http://en.wikipedia.org/wiki/Republic_of_Minerva .

Marynarka Królestwa Tonga zajęła ją zbrojnie niedługo później :roll:

Wielka szkoda, że nie załatwił sobie jakiś najemników i nie podjął się obrony Republiki.

sinner napisał(a):Ale to wedlug Ciebie nadal okradanie. Czemu ja niby mam placic jakeis glupie podatki? To zabija moja wolnosc? Nawet jakby podatki byly na poziomie 0,5% to jest okradanie.. :roll:

Bo niestety z czegoś policję i armię trzeba utrzymać. Zło konieczne.

sinner napisał(a):A jesli sytuacja by mnei zmusial do tego ze musiablym tam mieszkac?

Taka sytuacja wydaje się nieprawdopodobna.

sinner napisał(a):Pracodawa stawia warunek ze moze wykorzystywac pracownikow.

Stawia warunek w umowie o pracę ? Jeśli tak, to ok; choć osobiście uważam to za wybitnie bezczelne. Niemniej jednak wtedy to nie podpada pod ,,molestowanie" bo zgoda danego pracownika jest.

Natomiast molestowanie w prawdziwym tego sensie (bez zgody osoby zainteresowanej) powinno podpadać pod paragraf.

sinner napisał(a):A ty dowody na wszystko co mówisz?

Na co konkretnie dowody sobie zyczysz ?

sinner napisał(a):A wiesz kim jest ten pan?

Nie, ale mogę się zaraz dowiedzieć. Jeśli to ktoś znaczący, będzie w encyklopedii.

sinner napisał(a):Ale jak panstwo nie bedzie nic robic z dyskryminacja to dojdzie do dyskryminacji panstwowej.

Jakim cudem ?

sinner napisał(a):Czyli Twoim zdaniem mozna miec swoja prywatna gazete i tam glosic treci rasistowskie. Czy zabronienie tego bedzie atakiem na wolnosc slowa i prywatnosc?

Nie wiem. Mam co do tego wątpliwości... Jeśli chodzi o prawodastwo zostawiłbym to najchętniej w gestii poszczególnych regionów...
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#18
Avx napisał(a):Od czego są organizacje charytatywne ? A tacy ludzie jak ten piekarz, któremu ostatnio państwo dowaliło 240 tys. złotych podatku za pomoc biednym ? (pisałem o tym w innym wątku)

A czy organizacje charytatywne kazdemu pomoga.

Jesli chodzi o piekarza to ja uwazam ze darowizny na cele charytatywne powinny byc calkowice zwolnione z podatku.


Avx napisał(a):Struktura firmy opiera się na wzajemnych zależnościach ludzi. Gdzie tu sprzecznośćź z tym, że człowiek to istota społeczna ?
Taka, że w kapitalizmie liczy sie interes publiczny tylko interes kapitalisty, ktory musi sie dorobic fortuny.

Avx napisał(a):No to mógłbyś założyć osiedle w stylu obecnej RP. Z podatkami, pomocą socjalną i czym tam jeszcze chcesz.
Nie tak widze socjaldemokracje.


Avx napisał(a):Bo niestety z czegoś policję i armię trzeba utrzymać. Zło konieczne.
No a po co armia? A jesli ja jestem anarchista i nie chce placic na policje?


Avx napisał(a):Taka sytuacja wydaje się nieprawdopodobna.
Czy ty jestes w stanie przewidziec wszystko?


Avx napisał(a):Nie, ale mogę się zaraz dowiedzieć.
To się dowiedz. Język

Avx napisał(a):Jakim cudem ?
Bo dyskryminacja nie tepiona szybko sie rozprzestrzenia. Myslisz ze gdyby nei walczono w Ameryce z razizmem to sam by znikł??


Cytat:Nie wiem. Mam co do tego wątpliwości... Jeśli chodzi o prawodastwo zostawiłbym to najchętniej w gestii poszczególnych regionów...
A jakas konkretna odpowiedz?
Odpowiedz
#19
Ludzie ratunku!!

AVX po pierwsze gratulacje za podjecie kontrowersyjnego tematu.

A teraz do ciebie Sinner - piewco politycznie poprawnych hasel, ktore sa odzwierciedleniem naszej cudowanej anty-racjonalistycznej epoki postmodernistycznej, ktora skadinad ksztaluja m.in. tak ,,wybitni" intelektualisci jak pani Senyszyn Uśmiech (pocieszajcym jest fakt, ze kazda epoka kiedys bedzie miala swoj kres, ustepuja nowej)

Dyskryminacja- drogi kolego Sinner- zapobiega powstawaniu wiekszych konfliktow zbrojnych na tle kulturopwym. Francja tutaj moze posluzyc jako doskonaly przykladzik. Moim zdaniem wlasnie tam bedzie punkt zapalny wojny cywilizacyjnej, przed ktora ostrzegalo i nadal ostrzega wielu intelektualistow, ktorzy jednak nie poddaja sie wplywom salonu postmodernistycznemu( chociazby Fallacci, ktora zmarla kilka dni temu).
Zanim postaram sie objasnic dlaczego dyskryminacja, o jakiej pisal AVX -zapobiega pozniejszym globalnym wyladowaniom konfliktowym -to najpierw postaram sie zwrocic uwage, skad bierze sie dyskryminacja i jakie jest jego podloze psychologiczne .( Oczywisice wedle mojego libertarianskiego punktu widzenia, mozliwosc dyskryminacji powinna wyznaczac granica wlasnosci prywatnej.)
Efekt dyskryminacji jest taki, ze pojawia sie dzieki naturalnej sklonnosci czlowieka nieakceptowania zbyt duzej innosci. Jest to prosty efekt praw naturalnych, poniewaz kazda z kultur dazy do zachowania swojej tozsamosci i zadna z nich nie chce byc zasymilowana. Stad m.in. ten naturalny mechanizm dyskryminacji, ktory w przypadku opisu AVX moze odbywac sie bezkrwawo, bo poprzez dyskryminacje, ktorej granicą jest wlasnosc prywatna.

A teraz troszeczke zbocze z tematu:
Przyjmij do wiadomosci drogi Sinnerze, ze kazda z 6 miliardow jednostka, uwaza sie za kogos wyjatkowego. Jest to o tyle prawda o ile taka jednostka uzna wyjatkowosc innnych. Niestety jest to malo prawdopodobne, gdyz ludzmi kieruja egocentryczne zapedy- i jak najbardziej ma to tez swoje dobre strony.
Poza tym drogi Sinnerze nie ukryjesz faktu, ze bardziej lubisz ludzi podobnych do siebie niźli rozniacych sie od ciebie, poniewaz ten mechanizm tkwi juz w twoim podswiadomym umysle i zapewnia pewne bezpieczenstwo dla twojej tozsamosci.
Kazda z tych 6 miliardow jednostek laczy sie w wiele roznych grup. A łaczenie w grupy rowniez odbywa sie za pomoca mechanizmu szukania podobienstw. Stad np. jako ateista szukasz podobnych sobie ateistow i raem tworzycie grupe, czujac sie wsord nich lepiej nizli gdyby to byla np.grupa z katolikami.
Kazda z tych grup natomiast uwaza sie za bardziej wyjatkowa od innej. Stad np. grupa katolikow moze byc przekonana, ze jest bardziej wyjatkowa od grupy ateistow i vice versa. Efektem tych wszystkich innosci -jesli sa one bardzo silne -jest pojaweinie sie emocji gniewu. Gniew to nic innego jak frustracja zwiazana z niemoznoscia zrozumienia ze ktos jest inny. Zreszta co tu duzo mowic- ma to swoje uzasadnie na gruncie praw naturalnych.

A teraz sluchaj uwaznie Sinner! Aby wylaczyc z zycia spolecznego cos takiego jak dyskryminacja, nalezalo by wyeliminowac z zycia spolecznego wszelkie innosci. Musialo by nastapic globalne zasymilowanie sie kultur(co jest chyba jeszcze wieksza utopia niz idea komunizmu). Nie ma innej mozliwsoci.
Eliminujac dyskryminacje poprzez prawo przedluzamy jedynie pozniejsze wyladowanie konfliktowe na tle roznic kulturowych.
Na przyszlosc stwarza to niebezpiecznestwo powstania ogromnego konfliktu kulturowo-cywilizacyjnego. W koncu bariery jakie wytworza sie miedzy poszczegollnymi -roznorodnymi grupami - beda tak wielkie, ze nieunikniony bedzie konflikt, ktory ekspliduje z ogormna sila gdyz te innosci, ktore ksztaltowaly sie przez iles tam lat beda juz bardziej zglobalizowane i eksplozja konflilktu bedzie wybuchac na duzych obszarach.
A tak na marginesie wystarczy przejechac sie do USA czy chociazby angli, aby zobaczyc, ze w tych krajach wielokluturowych kazda z grup zajmuje okreslone regiony(sa dzielnice typowo murzynskie, mesksykanskie itd.). To tylko pokazuje ze zadna z tych nacji nie chce byc zasymilowana. A dlaczego tak jest????..oczywisice dlatego, ze taki jest naturalny porzadek, ktorzy chca podwarzyc co niektorzy yntelektualisci!
To tak pokrotce bardzo generalizujac .

P.S.
Inna sprawa jest, ze prawo do dyskryminacji na terenie mojej wlasnosci to podstawowe prawo to smoposiadania i samostanowieniaa na moim obszarze. Inaczej mamy doczynienia ze zwyczajna grabierza przez panstwo, moich praw do wlasnosci prywatnej.
Odpowiedz
#20
sinner napisał(a):Myślisz, że tą bzdurą dodajesz wartosci wypowiedzi?
Mi nie chodziło konkretnie o burdel tylko o przykład, że ktoś może nie chcieć pewnych grup ludzi u siebie.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości