To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I kolejny tryumf państwa opiekuńczego...
#1
Jeszcze niedawno mówiliśmy o południowoafrykańskich matkach chlejących w ciąży trujący alkohol, żeby dostać większe zasiłki na upośledzone dzieci.

A tutaj co mamy?

http://wyborcza.pl/1,75248,14504206,Ludz...NajCzytSST

Kocham państwo opiekuńcze. NIC tak nie wspomaga generowania patologii, biedy, ubóstwa i tragedii. NIC.
Odpowiedz
#2
Ten fragment wymiata!

Cytat:Czarnoskóry, zadbany mężczyzna z modną fryzurą i starannie przystrzyżoną brodą. Mieszka w bloku na nowojorskim Bronksie. Po latach bezdomności ma gdzie spać, jada regularne posiłki i dostał ubezpieczenie zdrowotne. Wystarczyło spełnić jedno kryterium. - Nie miałem pojęcia o tej pomocy. Nie wiedziałem, że skoro masz AIDS, masz też prawo do tych wszystkich innych rzeczy - mówi Fortner.

"Te wszystkie inne rzeczy" zapewniają władze Nowego Jorku za pośrednictwem wydziału zwanego HASA (HIV/AIDS Services Administration). Wydział istnieje od 1980 r. i był jedną z pierwszych odpowiedzi USA na epidemię AIDS. Dziś ludzie zakwalifikowani do programu HASA z miejsca dostają pokój w budynku socjalnym, gdzie mieszkają do czasu, aż sami wynajmą mieszkanie. HASA płaci czynsz, a chorzy uiszczają inne rachunki. Dostają zasiłki, pomoc w znalezieniu pracy i bezpłatną opiekę lekarską. Zakres potrzebnej pomocy jest ustalany indywidualnie.
Odpowiedz
#3
Aż strach pomyśleć, co by się stało, gdyby u nas było takie cuś jak HASA i nasze menelstwo by się o tym dowiedziało.
Koniec świata.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#4
On jest szczęściarzem, bo dowiedział się o tym mając już AIDS.

Jestem ciekaw, czy któryś z was (krytyków) dał by się zarazić HIV, byleby uzyskać mieszkanie?

Pewnie miał odpowiedzieć. Nie chcę mieszkania, nie chcę wsparcia. Jestem chory na AIDS i nie zasługuję na to wszystko, tak jak każdy menel, każda osoba wykluczona społecznie. Jesteśmy po prostu gorsi i mamy, tak jak w zwyczaju, być dyskryminowani i najlepiej jak najszybciej zdechnąć. A Pani redaktor, zapomniałem jeszcze dodać najważniejsze: zostaliśmy ukarani przez Boga, za nasze grzechy.
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
#5
No rzeczywiście państwo opiekuńcze - http://rt.com/usa/oregon-man-bank-robber...hcare-126/
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
#6
Państwo opiekuńcze dla przestępców i innej patologii :lol2:.
Z reguły tak to wygląda.

Łoś napisał(a):On jest szczęściarzem, bo dowiedział się o tym mając już AIDS.

Jestem ciekaw, czy któryś z was (krytyków) dał by się zarazić HIV, byleby uzyskać mieszkanie?
W artykule jest wyraźnie stwierdzone, że czuje się szczęściarzem bo może skorzystać z pomocy dzięki temu że ma HIV. Że celowo niszczył swój organizm i się nie leczył, aby spełnić niezbędne kryteria.
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
#7
cobras napisał(a):No rzeczywiście państwo opiekuńcze - http://rt.com/usa/oregon-man-bank-robber...hcare-126/

Co ma jedno do drugiego?
Odpowiedz
#8
Jester napisał(a):W artykule jest wyraźnie stwierdzone, że czuje się szczęściarzem bo może skorzystać z pomocy dzięki temu że ma HIV. Że celowo niszczył swój organizm i się nie leczył, aby spełnić niezbędne kryteria.
A to przepraszam. Nie doczytałem do końca. W takim razie, nieźle sobie koleś skalkulował. Czy dla mieszkania warto?
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
#9
Cytat:Co ma jedno do drugiego?

To samo państwo.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
#10
Owszem. Ale to w jakikolwiek sposob dowodzi, ze panstwo opiekuncze nie wspomaga patologii? Zreszta to najwyzej moze byc kolejny przyklad, ze na generowanie patologii przez panstwo opiekuncze. Za dobre wiezienia.
Odpowiedz
#11
Przecież cobras tylko dodał kolejny przykład, a Ty się zachowujesz jakby się miał z Tobą nie zgadzać...

Odpowiedz
#12
Od razu widac, ze nikt tu dobrze nie zna ani menelstwa ani przestepcow - tak, zeby naprawde rozumiec co w ich glowach siedzi. Stad te banialuki i uproszczenia.
Odpowiedz
#13
Cytat:Owszem. Ale to w jakikolwiek sposob dowodzi, ze panstwo opiekuncze nie wspomaga patologii? Zreszta to najwyzej moze byc kolejny przyklad, ze na generowanie patologii przez panstwo opiekuncze. Za dobre wiezienia.

Wniosek taki, że USA to żadne państwo opiekuńcze. Poszukaj innego przykładu.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
#14
Slucham? Wskazalem na jakis konkretny element panstwa opiekunczego i efekty jego funkcjonowania. Ah, no tak... Poki panstwo opiekuncze nie rozwinie sie w pelni, to nie pokaze swojego prawdziwego piekna. Biednym menelom zabraklo edukacji. Sam zasilek bez edukacji to zle... Socrealizm by zwyciecyl gdyby dac mu jeszcze 10 lat, ale podle karly reakcji wszystko zniszczyly.

Swoja droga jak to jest, ze panstwo opiekuncze musi byc panstwem? Mi wystarczy, zeby jakas jednostka administracyjna byla wolna (stan, wojewodztwo, ...). Ah... Bo jesli gdzies bedzie wolnosc, to karly reakcji zbyt latwo uciekna i godzac sie na role sponsorow opieki?
Odpowiedz
#15
cobras napisał(a):Wniosek taki, że USA to żadne państwo opiekuńcze. Poszukaj innego przykładu.
Nie jest państwem opiekuńczym, dlatego że zapewnia więźniom opiekę medyczną za darmo?

Masz ciekawe pojęcie na temat państwa opiekuńczego...

Odpowiedz
#16
jednym z najgorszych skutków działania państwa w kwestiach społecznych jest tworzenie ubogich mas, patologii i darmozjadów, ludzie ci rzecz jasna stają się później rzecznikami na rzecz poparcia tego rodzaju systemu. Taki zabieg marketingowy - jesteś patolem, coś tam od nas dostaniesz a później pobiegniesz do urn uzasadniać nasze istnienie.
Na pomoc! mordują więźniów Bastylii!!!
Odpowiedz
#17
Cytat: tworzenie ubogich mas, patologii i darmozjadów
Przecież po to się je powołuje do istnienia.
Pamiętasz:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Homo_sovieticus

Odpowiedz
#18
korsarz napisał(a):jednym z najgorszych skutków działania państwa w kwestiach społecznych jest tworzenie ubogich mas, patologii i darmozjadów, ludzie ci rzecz jasna stają się później rzecznikami na rzecz poparcia tego rodzaju systemu. Taki zabieg marketingowy - jesteś patolem, coś tam od nas dostaniesz a później pobiegniesz do urn uzasadniać nasze istnienie.
Państwa skandynawskie są tego dobitnym przykładem.
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
#19
jkz napisał(a):Jeszcze niedawno mówiliśmy o południowoafrykańskich matkach chlejących w ciąży trujący alkohol, żeby dostać większe zasiłki na upośledzone dzieci.

A tutaj co mamy?

http://wyborcza.pl/1,75248,14504206,Ludz...NajCzytSST

Kocham państwo opiekuńcze. NIC tak nie wspomaga generowania patologii, biedy, ubóstwa i tragedii. NIC.
Podaj tytuł artykułu.
Odpowiedz
#20
Niestety...

Ostatnio chyba ktoś nawet o tym smutnym zjawisku karlenia szwedzkiego narodu i jego 'homosovietikusowienia" dzięki wspaniałej opiece państwa.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości