As Sa'iqa napisał(a):Tylko co na miejscu Rosji ma być? Chiny?
Chiny same zaraz będą miały problemy, chociaż znacznie mniejsze niż Rosja. Ale, owszem, to jedna z opcji. Częściowo Chiny, częściowo Turcja, częściowo różne samodzielne kraje
Cytat:Chyba pilaster nie chce by Rosja upadła na rzecz Państwa Środka? ;>
Pilaster nie miałby nic przeciwko temu

Cytat:W końcu Rosja to de facto część Christianitas
Wbrew powierzchownym pozorom nie. To Turan. Antycywilizacja.
Cytat:A Chiny to co?
Cywilizacja. Odmienna od Christianitas i nie tak atrakcyjna, ale jednak cywilizacja
W Chrześcijaństwie je się nożem i widelcem. W Chinach pałeczkami. A W Rosji - łapskami. :lups: W Christianitas i Chinach do podawania potraw używa się zastawy. W Rosji - gazety. :wall:
Cytat:Václav Klaus...
Jak zwykle moskiewski przydupas. Nic się nie zmienił :wall:
Lumberjack
Cytat:wychodziłoby na to, że aby Krym był dla Rosji rentowny będzie ona musiała zająć te obszary Ukrainy, które zapewnią Krymowi wodę, żywność i prąd.
A ponieważ nie da rady tego zrobić i nie jest w stanie wyrównać tych braków w inny sposób (żywność można ostatecznie przywozić statkami, ale wody, czy prądu, nie. Straty na dotacjach i ruchu turystycznym też Rosja nie wyrówna), musi Rosja Krym odpuścić (chyba właśnie to robi). Albo zdechnie, czego jej serdecznie życzymy.

Zresztą odpuszczenie to też już nie opcja. Putin narazi się wtedy na wściekłość krymskich separatystów i rodzimych szowinistów, którzy właśnie przeżywają swój orgazm.
Putin i wraz z nim Rosja sami zapędzili się w matnię bez wyjścia. :lol2: Mogliby się wywinąć, tylko wtedy, gdyby udało się przywrócić do władzy Janukowycza, a na to się nie zanosi.Baptiste
Cytat:Ponoć premier Rosji już szuka inwestora do budowy połączenia mostowego nad cieśniną Kerczeńską.
A jak mu zapłaci? Zresztą taka budowa potrwa kilka lat. Wytrzymają na Krymie tyle bez prądu? A co z wodą? I turystyką?
sziurad
Cytat:Putin zrobił ten krok, bo ma w planie następne.
A może się założymy? :lol2:
Putin w tej chwili nie ma żadnego wyjścia. Nawet całkowite wycofanie i oświadczenie, ze to były takie żarty, będzie miało dla niego bardzo negatywne konsekwencje. Inne wyjścia są jeszcze gorsze.
Cytat:Chiny? [...] Nie ruszą palcem.
Nie muszą niczym ruszać. Jeżeli sami przetrwają własny kryzys, Daleki Wschód i Syberia przyjdą do nich same (co najwyżej przyjdzie się podzielić z Japonią)
Cytat:Co do gospodarek zachodnich - każdy wie, że są nadmuchane jak balon,
Każdy wie... Wszyscy to wiedzą, zatem to prawda. :lol2::lol2::lol2:
Rosyjska gospodarka oczywiście wcale nadmuchana nie jest, skąd :]
Cytat:Nawet w tej chwili są w stanie być w ciągu tygodnia czołgami w Berlinie.
A kto te czołgi weźmie na hol?

Armia rosyjska nie była w stanie nawet pokonać Gruzji. Co tam mówić o Berlinie. :wall:
Seth
Cytat:obawiam się, że Chiny mogłoby być jeszcze gorszym hegemonem niż USA i Rosja.
Gorszym niż USA lepszym niż Rosja. Zresztą Chiny już były globalnym hegemonem za Mingów. Ale same zrezygnowały z tej roli.

