TripleSix napisał(a):Każdy jak widać uznał, że zachodni styl życia i zachodni kapitalizm, pod opieką Opatrzności Made In USA, to jest to, czego pragną wszyscy.
Takie są fakty. To jest właśnie to, czego pragną wszyscy, choć nie wszyscy się do tego przyznają. Nawet w krajach muzułmańskich widać wysiłki, aby upodobnić swój styl życia do amerykańskiego, choćby w niektórych aspektach.
To że większość populacji nie wie co nalezy zrobić, aby ten standard osiągnąć, nie zmienia jednak faktu, ze go pragnie.
Cytat:Po drugie, piszecie scenariusze dla Rosji. Że sankcje, że bieda, że itd. Bzdura. Żeby coś określić jako biedę, trzeba mieć świadomość biedy. Większość Rosjan nie ma świadomości biedy, bo żyją tak od 100 lat.
To działało, kiedy Rosja była zamknięta i przeciętny jej mieszkaniec nie mógł porównywać swojej sytuacji z zagranicą. Teraz może. A nożyce rozwierają się coraz bardziej. Zresztą przewrót na Ukrainie wziął się właśnie z tego, ze ludzie się porównywali. Np z Polską. Sytuacja w Rosji nie jest jeszcze aż tak zła, ale również zmierza w tym kierunku.
Cytat:Odwrotnie niż świat zachodni: jak pierdolnie elektryka na tydzień, to my wszyscy się poskładamy. A Rosjanie przeżyją.
Oczywiście na odwrót. Na Zachodzie ludzie się skrzykną i naprawią. W Rosji zaś będą siedzieć i czekać na działania Władzy.
Cytat:To, co widać obecnie na Ukrainie, jest świadectwem geniuszu Putina, który wykorzystał (lub potajemnie zainicjował) sytuację w celu poszerzenia wpływów swojego kraju.
Oryginalny ten geniusz doprowadził do skurczenia się wpływów swojego kraju. :lol2: Kiedyś w zasięgu wpływów była cała Ukraina. Teraz już tylko Krym. Faktycznie do tego trzeba geniuszu :lol2:
Cytat:Dla image Putina w Rosji jest to bezcenne, bo przeciętny Rosjanin jest dumny ze swego kraju i działania Putina.
Owszem. Ale bogactwa od tego w Rosji nie przybędzie. Wręcz przeciwnie.
Cytat:Pytam się tylko: gdzie jest ta wolność w Polsce? Na co nas stać? Co możemy zrobić? Odpowiedź brzmi: nic.
A co by triplesix chciał zrobić a nie może?
Cytat:Żyję w kapitalizmie, jestem rządzony przez ludzi demokratycznie wybranych, jestem w NATO i EU, ale podskórnie czuję: kurwa, coś tu śmierdzi.
Niech triplesix spuści wodę, to przestanie.
Cytat:Putin zagarnie Krym, zagarnie może jeszcze część Ukrainy, może jeszcze jakieś ziemie. Zachód nie kiwnie palcem, bo Zachód ma to w dupie.
Zachód nic nie musi robić. Putin udławi się samodzielnie.

Cytat: Jedynie Amerykanie coś poszumią, ale oni nie powinni się w ogóle odzywać, ponieważ: 1. Afganistan, 2. Irak, 2. Jugosławia, 3. Libia, 4. Mali, 5. Syria.
Co, ponieważ?
Cytat:Nie wiem, kto w tym konflikcie ma rację. Wiem jedno: Putin robi genialne ruchy strategiczne.
ROTFL!!!!
:lol2::lol2::lol2:
Genialnie już stracił całą, poza Krymem, Ukrainę i z sojusznika zamienił ją w śmiertelnego wroga, podobnie jak wcześniej Gruzję. Genialnie też naraził Rosję na kolosalne wydatki związane z utrzymywaniem Krymu, wydatki, na które Rosji nie stać.
Faktycznie tu trzeba geniuszu

Cytat:Pilaster nadal posługuje się współczynnikami z jakiejś Listy Szanghajskiej (strzelam). Wyobrażam sobie, że jeśli chatę rozwali mu rosyjski czołg czy pocisk, Pilaster wybiegnie z krzykiem: "To niemożliwe! Przecież oni są na xxx miejscu na Liście Szanghajskiej!"
Ale oczywiście tak się nie stanie, bo Rosji nie stać ani na ten czołg, ani na ten pocisk. Armia rosyjska jest raptem trzykrotnie silniejsza od polskiej, ale do ochrony ma ponad pięćdziesiąt razy większe terytorium. Zresztą nawet Gruzji nie dała rady.
Cytat:Świat potrzebuje Rosji.
Do czego?
Wilk
Cytat:hahaha a wiesz, kiedyś z kolegą śmialiśmy się z proroctw Pilastra odnośnie Islamu, że Islam zdechnie, itd. "Siedzi Pilaster w domu, dom otoczony minaretami, meczetami, wszedzie muzułmanie wyją, a Pilaster siedzi przed jakimś wykresem, i z poważną miną wysyła w sieć kolejny artykuł mówiący o klęsce i wycofaniu się Islamu".
No i kto miał rację. Jakoś dom pilastra nie jest otoczony minaretami i meczetami i żadni muzułmanie mu pod oknem nie wyją. :lol2:
pitbppl
Cytat:Z tego co wiem, to na Ukrainie odkryto niedawno znaczne pokłady gazu i ropy.
http://uk.mfa.gov.ua/en/press-center...-in-antarctica
Pitbppl WIE :lol2:
No normalnie Wiedzący, nie inaczej. :lol2:
Cytat:Ukrainian scientists discovered new potential oil and gas deposits in [SIZE=3]Antarctica[/SIZE]
Faktycznie, na Ukrainie odkryli. :lol2:
Cytat:Putin nie jest taki głupi za jakiego go bierzecie. Ale to dobrze, może działać sprawniej skoro go nikt nie docenia
No jak to, nikt biednego Putinka nie docenia. :roll:
Przecież Triplesix, sziurad, Piotr35, czy Wiedzący pitbbpl pieją peany na jego cześć. :lol2:
Nonkonformista
Cytat:Jeśli pilaster ma rację, to nie zazdroszczę Putinowi:
- weźmie Krym /niedobrze/
- nie weźmie Krymu /trochę lepiej, ale też niedobrze/.
No właśnie. Cały czas o tym piszę. Putin władował siebie i Rosję w potrzask, z którego nie ma dobrego wyjścia. To tylko przyśpieszy dezintegrację Rosji, która może nastąpić, nie w latach dwudziestych, ale być może nawet w tej dekadzie.
Constal
Cytat:Przecież gospodarka Rosji wyżej stoi niż gospodarka Ukrainy.
Niewiele wyżej.
Cytat:czemu ci Rosjanie z Krymu wolą żyć pod władzą Moskwy
A skąd to wiadomo? Żadnych rzetelnych i uczciwych badań nikt nie przeprowadzał.
Więcej o Rosji i Krymie:
Krym Kremlowi oko wykole

