DziadBorowy napisał(a): Przez nieco ponad rok konfliktu stracili, zakładając, że dane są prawdziwe, 2000 żołnierzy zabitych, 3000 ciężko rannych. W walce ze słabo wyszkoloną armią Ukraińską i pospolitym ruszeniem w stylu batalionów Azow. Przez 10 lat Afganistanu w walce ZSRR stracił 9000 ludzi.
Dlatego podejrzewam, że te dane są przesadzone, a rzeczywiste rosyjskie straty jednak 3-4 razy mniejsze. Tyle mogli stracić wszystkich ludzi, włączając zakapiorów z "pospolitego ruszenia"
Gladiator
Cytat:Z jednej strony imperium euro - atlantyckie, z drugiej Chiny z BRICS.
BRICS nie jest żadną przeszkodą dla "euroatlantyzmu". Nie jest i nie może tez być chińskim narzędziem, bo jedyną literą która faktycznie jest, albo lada chwila będzie, chińskim wasalem jest R. Pozostałe litery mogą się na C w każdej chwili wypiąć, zwłaszcza S.
Xeo95 napisał(a):pilaster napisał(a):A Brazylia nie?Sofeicz napisał(a): RPA pod rządami afroafrykanów... ???
Akurat RPA pasuje do tego towarzystwa jak pięść do nosa i została dokooptowana na siłę, aby "był ktoś z Afryki". RPA jest na poziomie biedniejszych krajów europejskich, jak np Rumunia.
PKB per capita:
Brazylia $15,941
RPA $13,215
A Brazylia nie. RPA pasuje do BRICS (BRIICS) wyłącznie z powodu niskiego PKB per capita. Wszystkie inne wskaźniki (IEF, CPI, potencjał naukowy) ma od reszty cegieł wyższy lub znacznie wyższy. Zatem i wzrost gospodarczy RPA jest może nie tak spektakularny jak chiński, ale znacznie bardziej stabilny i długotrwały. W dłuższej perspektywie RPA zapewne opuści okolice BRICS i przesunie się do krajów średniozamożnych, tam gdzie dzisiaj jest Polska.

