To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sygnały do kosmitów będące pytaniami z oczekiwaniem odpowiedzi?
#1
Czy w ogóle coś takiego do kosmitów/w poszukiwaniu kosmitów się wysyła?

Najprostszy przykład:

Sygnał-pytanie:

6---1-2-3---1-2-3---1-2-3---1-2-3---1-2-3---1-2-3---1-2-3---1-2-3---1-2-3---1-2-3---1-2-3---1-2-3---6
----------
5---2-1-2---2-1-2---2-1-2---2-1-2---2-1-2---2-1-2---2-1-2---2-1-2---2-1-2---2-1-2---2-1-2---2-1-2---5
----------
7---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---7
----------
4---1-1-2---1-1-2---1-1-2---1-1-2---1-1-2---1-1-2---1-1-2---1-1-2---1-1-2---1-1-2---1-1-2---1-1-2---4
----------
8---3-2-3---3-2-3---3-2-3---3-2-3---3-2-3---3-2-3---3-2-3---3-2-3---3-2-3---3-2-3---3-2-3---3-2-3---8
--------------------------------------------------
5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1
--------------------------------------------------
--------------------------------------------------
--------------------------------------------------

= jako 1 element serii powtarzający się,
gdzie:
"- "  byłaby to 1 jednostka przerwy między sygnałami/impulsami
sygnały typu 2 to byłoby 1-1
             typu 5 to byłoby 1-1-1-1-1
i te odstępy w kodowaniu np. cyfry 5 to byłaby 1/3 odstępu podstawowego przerwy(jednostki przerwy między sygnałami)

bo napisałam to w sposób uproszczony, a w sposób dokładny pierwsza linijka serii byłaby zamiast:
6---1-2-3---1-2-3---1-2-3---1-2-3---1-2-3---1-2-3---1-2-3---1-2-3---1-2-3---1-2-3---1-2-3---1-2-3---6
to byłoby:
1-1-1-1-1-1---------1---1-1---1-1-1---------1---1-1---1-1-1---------1---1-1---1-1-1---------1---1-1---1-1-1---------1---1-1---1-1-1---------1---1-1---1-1-1---------1---1-1---1-1-1---------1---1-1---1-1-1---------1---1-1---1-1-1---------1---1-1---1-1-1---------1---1-1---1-1-1---------1---1-1---1-1-1---------1-1-1-1-1-1

A oczekiwanie na odpowiedź, odpowiedź jaka powinna nadejść od kosmitów byłaby taka:

7---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---7

----------

7---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---7

----------

7---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---7

----------

7---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---7

----------

dowolna ilośc powtórzeń widocznego jednego segmentu serii.

======================
Pytanie kontrolne - test - czy mógłbyś być kosmitą?
jak należy odpowiedzieć na:

Sygnał-pytanie:

6---1-2-3---1-2-3---1-2-3---1-2-3---1-2-3---1-2-3---1-2-3---1-2-3---1-2-3---1-2-3---1-2-3---1-2-3---6
----------
5---2-1-2---2-1-2---2-1-2---2-1-2---2-1-2---2-1-2---2-1-2---2-1-2---2-1-2---2-1-2---2-1-2---2-1-2---5
----------
7---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---5-1-1---7
----------
4---1-1-2---1-1-2---1-1-2---1-1-2---1-1-2---1-1-2---1-1-2---1-1-2---1-1-2---1-1-2---1-1-2---1-1-2---4
----------
8---3-2-3---3-2-3---3-2-3---3-2-3---3-2-3---3-2-3---3-2-3---3-2-3---3-2-3---3-2-3---3-2-3---3-2-3---8
--------------------------------------------------
1-1-2---1-1-2---1-1-2---1-1-2---1-1-2---1-1-2---1-1-2---1-1-2---1-1-2---1-1-2---1-1-2---1-1-2
--------------------------------------------------
--------------------------------------------------
--------------------------------------------------

Sygnał-odpowiedź:
???
Odpowiedz
#2
Ale po co? Nie wystarczy wysyłanie w eter pierdyliardów odcinków "Mody na sukces" i "Klanu"?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#3
Wysyła się, gąsko. Był nawet sygnał WOW /jako odpowiedź/ - do dziś niepowtórzony.
"Każdej nocy nawiedza mnie Yeszua i szarpie za kuśkę." /pisownia oryginalna/.
Komentarz pod jednym z filmów na youtube. Rozbawił mnie.
Odpowiedz
#4
A sygnał WOW jak był zakodowany? :-)
Odpowiedz
#5
Nonkowi się wszystko pop.... WOW napisał Jerry Ehman z SETI na wydruku, gdzie odkrył silny i nietypowy sygnał.
Nonkowe Radio Erewań Uśmiech
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#6
Wysyła się dużo tego. Są/były projekty METI typu Arecibo, Lone Signal (chyba już zakończony) , Breakthrough Message itp. Problem i tak pojawia się w kontekście większych odległości (chyba śr. powyżej 1000 ly), bo sygnał, który tam dociera jest bardzo mocno zniekształcony i po odkodowaniu może być uznany za nieznaczący.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#7
Swoją drogą Kepler odnalazł zadziwiającą gwiazdę. Gwiazda o przydługiej nazwie KIC 8462852, znajdująca się ok. 1400 lat świetlnych od Ziemi, leżąca między gwiazdozbiorami Łabędzia i Lutni, może być jednym z nich.

„Dziwna” anomalia

KIC 8462852 pierwszy raz przyciągnął uwagę astronomów w 2009 r., kiedy teleskop Keplera „wytypował” go jako kandydata na gwiazdę mogącą sąsiadować z „drugą Ziemią”.

Kolejne badania były jeszcze bardziej obiecujące. Podczas ostatnich obserwacji okazało się, że KIC 8462852 jest przyciemniony od 5 do 80 dni w ciągu roku i to w nieregularnych odstępach czasu. Czegoś takiego wcześniej nie zaobserwowano.
Niektórzy mówią nawet, że to tzw. sfera Dysona – hipotetyczna megastrutura wybudowaną przez obcą cywilizację, która otacza gwiazdę. W tym przypadku chodziłoby o zestaw gigantycznych kolektorów światła, które bardzo rozwinięta, pozaziemska cywilizacja zbudowała dla magazynowanie energii.

https://www.youtube.com/watch?v=0v8qFEqsfmg
http://www.tvp.info/22196353/to-mogla-zb...pie-obcych
"Nie można powiedzieć, która masa ludowa ma więcej źródeł piękna. Są wieki całe, że jakiś naród przoduje drugim, są znów wieki, że idzie za drugim. Kto tępi narody, ten jakby zrywał struny z harfy świata. Cóż komu przyjdzie, że będzie miał harfę o jednej tylko strunie? Nie tępić, lecz rozwijać należy narodowości. A rozwijać je może wolność narodów, niepodległość i poszanowanie ich odrębności…"

Ignacy Daszyński
Odpowiedz
#8
Linkowałem już to odkrycie w wątku Pilastra Język Spóźniłes się Kontestatorze Oczko
Sebastian Flak
Odpowiedz
#9
Myślę, że sygnał do/od kosmitów z oczekiwaniem potwierdzenia odbioru, powinien być raczej taki jak napisałam w 1szym poście.
Czyli kosmici wysyłają np. sygnał-pytanie a my odpisujemy wysyłając sygnał-odpowiedź na takie pytanie jak zrozumieliśmy z sygnału-pytania. Następnie kosmici po otrzymaniu od nas odpowiedzi wysyłają pytanie2, które jest sygnałem-pytaniem "tego samego typu" tylko z innym zestawem składników/danych/numerków i my powinniśmy  zobaczyć "to samo pytanie z innymi danymi" i też odpowiedzieć "tak samo ( w tej samej relacji co odpowiedź1 do pytania1) tylko odpowiednio inaczej  do zmienionych danych".

Podałam w poście 1 właśnie 2 kolejne pytania o to samo tylko każde pytanie z innymi danymi i do 1 pytania była podana odpowiedź, a do drugiego pytania " oczekiwanie na odpowiedź - test".
Chodzi o właśnie takie same pytania/podobne pytania z innymi danymi za każdym razem.
Kosmici po otrzymaniu 2giej poprawnej odpowiedzi na 2gie pytanie ( wystarczyłoby nawet jakby pytanie zostało przez nas źle zrozumiane ale odpowiedź 1 i 2 byłyby w tej samej relacji ( relacja w matematyce)) wysłali by jeszcze 3 pytanie tego samego typu z innymi danymi i po 3 poprawnej odpowiedzi rezultat byłby zadowalający.


Bo np. powtórzenie 2 krotne hasła do logowania dobre jest przy rejestracji do dostępu z logowaniem na jakąś stronę www. Natomiast do uruchomienia czaru i zaklęcia ( bo to jakby odpowiednik podawania kodu PIN do czegoś, co jest usługą tylko dla wtajemniczonych a nie dla wszystkich, więc żaden soft ani robot ani magia nie zachęca do podania kodu PIN) było w bajkach potrzebne 3 krotne powtórzenie zaklęcia, bo 2 krotne to za mało, bo trzeba się upewnić, że powtórzenie zaklęcia nie jest przypadkowe lub pomyłkowe i że "członek klubu czarodziei" rzeczywiście chce uruchomić skutek związany z zaklęciem.


No więc po 3 krotnym otrzymaniu 3 różnych pytań tego samego typu i udzieleniu poprawnych - w takiej samej relacji- odpowiedzi, należałoby wysłać samemu sygnał- pytanie do kosmitów, pytanie tego samego typu z jeszcze innymi danymi niż do tej pory, zgodnie z regułami gry w pytaniu/ach zadanych przez kosmitów, gdyby przyszła od kosmitów odpowiedź na nasze pytanie tego samego typu- w tej samej relacji co my dawalibyśmy wcześniej odpowiedź to trzeba byłoby zadać kosmitom, jeszcze 2 razy tego samego typu pytanie z kolejnymi innymi danymi i oczekiwać na jeszcze 2 odpowiedzi na kolejne pytania w tej samej relacji co ich i nasze wcześniejsze odpowiedzi.

Przesłanie 3 sygnałów z 3 pytaniami od kosmitów do nas i wysłanie 3 naszych odpowiedzi na 3 pytania oraz następnie odwrotnie 3 nasze pytania do kosmitów i 3 odpowiedzi od kosmitów w zasadzie potwierdzały by nawiązanie kontaktu.



Pomyślałam jeszcze, że gdyby w jakimś prostym sygnale nie było wyraźnego pytania np. sygnał taki:

7---1-2-3---2-3-4---3-4-5---4-5-6---5-6-7---7
----------
powtarzany ten element dowolną ilość razy,

to można byłoby mimo wszystko odpowiedzieć na ten sygnał jakąś relacją matematyczną do tego sygnału,
najprostszą relacją jest relacja odwrotna i tak należałoby spróbować odpowiedzieć, czyli:

7---7-6-5---6-5-4---5-4-3---4-3-2---3-2-1---7
----------
powtarzany ten element dowolną ilość razy,


Szkoda, że sygnały nie przylatują także z jakichś bliższych miejsc, żeby leciały w jedną stronę nie dłużej niż 10 lat, lub w ogóle krócej bo chętnie obejrzałabym w telewizji jakiś materiał, jakby kosmici wysłali do nas w odpowiedzi jakąś sondę lub łazik z jakimiś konkretnymi przedmiotami lub jakby sami przylecieli po potwierdzeniu sygnałów nawiązania kontaktu.;-)
Odpowiedz
#10
gąska9999 napisał(a): Myślę, że sygnał do/od kosmitów z oczekiwaniem potwierdzenia odbioru, powinien być raczej taki jak napisałam w 1szym poście.
Czyli kosmici wysyłają np. sygnał-pytanie a my odpisujemy wysyłając sygnał-odpowiedź na takie pytanie jak zrozumieliśmy z sygnału-pytania. Następnie kosmici po otrzymaniu od nas odpowiedzi wysyłają pytanie2, które jest sygnałem-pytaniem "tego samego typu" tylko z innym zestawem składników/danych/numerków i my powinniśmy  zobaczyć "to samo pytanie z innymi danymi" i też odpowiedzieć "tak samo ( w tej samej relacji co odpowiedź1 do pytania1) tylko odpowiednio inaczej  do zmienionych danych".
(...)

Szkoda, że sygnały nie przylatują także z jakichś bliższych miejsc, żeby leciały w jedną stronę nie dłużej niż 10 lat, lub w ogóle krócej bo chętnie obejrzałabym w telewizji jakiś materiał, jakby kosmici wysłali do nas w odpowiedzi jakąś sondę lub łazik z jakimiś konkretnymi przedmiotami lub jakby sami przylecieli po potwierdzeniu sygnałów nawiązania kontaktu.;-)

Nawet wysyłanie-odbiór sygnałów z tych "bliższych" miejsc nie byłby zbyt dynamiczny. Dany naukowiec miałby szansę uczestniczyć w takiej wymianie, ale to raczej byłoby zadanie dla ludzkości, aby wykorzystać taki kontakt. Przy większych odległościach - rzędu setek i tysięcy lat świetlnych - zabawa traci sens. Wtedy komunikacja musi być jednokierunkowa. Nadawca wiadomości koduje, ile się da i wysyła bez nadziei na odbiór odpowiedzi.
Chyba że odkryjemy szybszy sposób przesyłania informacji.
Odpowiedz
#11
Już sam pomysł o nadawaniu sygnału ze spodziewanym efektem jest tragiczny.
Dysponując odpowiednio szybkim nośnikiem sygnału po galaktyce spodziewam się odpowiedzi - Witajcie.
Scenariusz rodem z ziemi jest taki: Jeśli inna wysoko rozwinięta cywilizacja odkryje ziemię, zawładnie układem słonecznym. Ludzie zostaną umieszczeni w klatkach lub rezerwatach tak jak małpy, i na odwrót. Jeśli ludzie odkryją planetę z małpami również nią zawładną i skolonizują jak np. Rzym czy Krym. Pocieszeniem może być to, że sami jak na razie jesteśmy w galaktyce. Ludzie nie są właścicielami planety ziemia, ani ludzkiego ciała którym są odziani. Wystarczy zdmuchnąć atmosferę i efekt podobny kiedy wylejemy wodę z akwarium. W przeszłości zdarzały się kataklizmy, dlatego w przyszłości również tego można się spodziewać. Człowiek jest naczelnym ssakiem i prawdopodobnie może osiągać postęp technologiczny tylko do pewnego stopnia. Małpy i zwierzęta umieszczono w klatkach lub buszu albo przeprowadza się eksperymenty na nich. Całkiem możliwe że istnieją inne cywilizacje, które zrobiły sobie zoo na ziemi.
Odpowiedz
#12
Osobiście jestem przekonany że jest inne inteligentne życie w kosmosie i że jest go dużo. Jestem też pewny ze jak rząd wyłapie takie sygnały to je ukrywa. A cywilnych rakiet jeszcze nie mamy na orbitach i daleko za układem.
Strona ToTemat.pl - artykuły i filmy tematyczne.
Odpowiedz
#13
tomeh napisał(a): Osobiście jestem przekonany że jest inne inteligentne życie w kosmosie i że jest go dużo. Jestem też pewny ze jak rząd wyłapie takie sygnały to je ukrywa. A cywilnych rakiet jeszcze nie mamy na orbitach i daleko za układem.

jesteś pewny, a gówno możesz przedstawić i udowodnić. Takie pisanie typu - srata tata
Odpowiedz
#14
A co ja mam przedstawić jak to średnio logiczny umysł sam dojdzie do takich wniosków. Jesteś zbyt mały i zbyt urągający kulturze osobistej abym w ogólne z tobą dyskutował. Skoro nie znasz nawet kultury osobiste to o czym mogę z Panem pisać.
Strona ToTemat.pl - artykuły i filmy tematyczne.
Odpowiedz
#15
tomeh napisał(a): A co ja mam przedstawić jak to średnio logiczny umysł sam dojdzie do takich wniosków.

Doprawdy? A jak to superlogiczny umysł tomeha doszedł do takich wniosków?
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#16
gąsko9999,

jesteś tam? Uśmiech

Niedawno ponownie przeczytałem lemowski "Głos Pana". Treść tej książki, genialnej jak większość twórczości Lema, koresponduje z Twoimi postami w tym wątku. Serdecznie Ci tę pozycję polecam - bierz w ciemno, jeśli dotąd jej nie czytałaś:
Stanisław Lem - "Głos Pana"
Odpowiedz
#17
tomeh napisał(a): Osobiście jestem przekonany że jest inne inteligentne życie w kosmosie i że jest go dużo. Jestem też pewny ze jak rząd wyłapie takie sygnały to je ukrywa. A cywilnych rakiet jeszcze nie mamy na orbitach i daleko za układem.

A ja nie - powód - wielkie filtry
https://www.youtube.com/watch?v=ZlgyxQJH...awM_xiMHCD

Niema sensu ukrywać sygnałów od kosmitów , inna sprawa, że kosmici, jeżeli są mogą być kompletnie niezainteresowani komunikacją radiową. Można również szukać dowodów pośrednich - śladów megastruktur jak tajemniczy KIC. Tylko, że takie doniesienia trzeba weryfikować , a my nie mamy jeszcze za bardzo czym. Zresztą po cholerę obcy mieliby coś do nas wysyłać. Często wysyłasz wiadomości do ONRu? Liczysz na inteligentną odpowiedź?

Jestem przekonany, że podczas zimnej wojny, mocarstwa celowo mnożyły takie spiskowe teorie - poco? Żeby zasugerować rywalom, że mają dostęp do technologi niedostępną dla innych.
"Chociażbym chodził ciemną doliną zła się nie ulęknę, bo będę w niej największym skurwysynem" (Ps23,4 vs forum postapo)[url=http://blog.wiara.pl/alla86/2007/04/27/chociazbym-chodzil-ciemna-dolina-zla-sie-nie-ulekne-bo-ty-jestes-ze-mna-ps234/][/url]
Odpowiedz
#18
angorek333 napisał(a):
tomeh napisał(a): Osobiście jestem przekonany że jest inne inteligentne życie w kosmosie i że jest go dużo. Jestem też pewny ze jak rząd wyłapie takie sygnały to je ukrywa. A cywilnych rakiet jeszcze nie mamy na orbitach i daleko za układem.



Jestem przekonany, że podczas zimnej wojny, mocarstwa celowo mnożyły takie spiskowe teorie - poco? Żeby zasugerować rywalom, że mają dostęp do technologi niedostępną dla innych.

A ja jestem nawet przekonana, ze niektore z nich byly prawdziwe. I wtedy zwalano wine na tajemniczych kosmitow Język
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości