To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: Na kogo zagłosował(a)byś w wyborach?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Bronisław Komorowski
8.51%
4 8.51%
Andrzej Duda
8.51%
4 8.51%
Magdalena Ogórek
6.38%
3 6.38%
Adam Jarubas
0%
0 0%
Janusz Palikot
4.26%
2 4.26%
Janusz Korwin-Mikke
27.66%
13 27.66%
Paweł Kukiz
17.02%
8 17.02%
Jacek Wilk
6.38%
3 6.38%
Marian Kowalski
2.13%
1 2.13%
Paweł Tanajno
10.64%
5 10.64%
Grzegorz Braun
8.51%
4 8.51%
Razem 47 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybory prezydenckie 2015 - oficjalni kandydaci
byczydzien napisał(a): Pada teza, ze wystarczy byc grzecznym Korwinem, zeby zdobyc liberalny elektorat PO.
Wilk, mimo ze najbardziej merytoryczny z tych wszystkich kandydatów, dostał jakiś nieznaczący ułamek głosów.
Przejął go ekpresyjny Kukiz, który mówi o  szerokim froncie od lewicy do prawicy.
Kukiz jest też mniej kojarzony z konkretną opcją światopoglądowo, a Wilk jest zdeklarowanym konserwatystą, czego pewna część liberalnego elektoratu PO nie przełknie. Poza tym elektorat Kukiza to nie tylko potencjalny liberalny elektorat Korwina, ale też ludzie, którzy mają dość obecnych rządzących i chcieli pokazać im faka.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
cobras napisał(a): Najzabawniejsze w wynikach tych wyborów jest to, że Korwin dostał mniej głosów, niż ma lajków na facebooku Duży uśmiech Ciekaw jestem, gdzie i kiedy teraz Wipler się przeniesie, skuma z Kukizem, czy wróci do PiS. Duży uśmiech I czy piękny Marian, jak na honorowego narodowca przystało wyliże tę deskę w kiblu PKP.

o co chodzi z tym kiblem?
....jak łatwo wy­wołać echo w pus­tych głowach.


Odpowiedz
Kukiz to mimowolny agent POPISU który wprowadzi to, co im się nie udało bez niego - JOWy.
I będzie pozamiatane.
Dzięki ci Pawle, boski numer!
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Cytat:o co chodzi z tym kiblem?

http://www.prawy.pl/z-kraju/8886-marian-...-w-pociagu
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Kukiz to mimowolny agent POPISU który wprowadzi to, co im się nie udało bez niego - JOWy.
I będzie pozamiatane.
Dzięki ci Pawle, boski numer!

Njlepsza jest jego argumentacja za JOWami. ,, Tyle lat walczyłem o JOWy. Czy robiłbym to gdybym nie miał racji ?.''
Odpowiedz
cobras napisał(a):
Cytat:o co chodzi z tym kiblem?

http://www.prawy.pl/z-kraju/8886-marian-...-w-pociagu
Przecież dostał 0.5% a nie 0%.
Mam nadzieję, że nie przyjąłeś zakładu...

Zagłosowało na niego ponad 75 tysięcy osób. Ostro.
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
Przecież wiadomo, że chodziło o wynik 1% i wyżej, inaczej wystarczyłby jego własny głos, żeby zakład wygrać, więc to nie miałoby sensu.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
Chodzi raczej o to co facet powiedział, a nie o to co sobie cobrasy wymyślą...

Odpowiedz
Nawet gdyby Kowalski nie zagłosował na siebie i miał zero procent to bardziej honorowym postępowaniem byłoby nie wypełnianie tego zakładu. Jeszcze wstawił by zdjęcie przedstawiające go podczas wykonywanie tej czynności w pociągu i co więksi wrażliwcy musieli by korzystać z pomocy psychiatry.

Sam pamiętam, że jakiś chłopaczek założył się na facebooku, że jeśli Wilk nie zbierze 100 tysięcy podpisów, to ubierze się w sukieneczkę i wstawi swoje zdjęcie do internetu. Rzeczywiście, jak się później okazało dodał to zdjęcie i ludzie chwalili go jak to honorowo się zachował. Ja zacząłem się wtedy zastanawiać, czy gdyby obiecał, że wstawi swoje nagie zdjęcie to też spełnił by zakład?

Dlatego apeluję do każdego nawet jeśli przegracie zakład to nie wstawiajcie zdjęć na których jesteście przebrani za panienki, ani tym bardziej takich na których wylizujecie deskę klozetową.
Odpowiedz
Cytat:Chodzi raczej o to co facet powiedział, a nie o to co sobie cobrasy wymyślą...

Czyli zostają 2 opcje - albo powiedział, tak jak ja to napisałem, albo tak, jak uważa Jester z idiotą, robiąc z siebie jeszcze większego debila i proponując bezsensowny zakład.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
Iselin napisał(a): Mam podobne zdanie na temat Wilka co Roan. Z tym, że trudno porównywać go z kandydatami, którzy reprezentują całkiem inne opcje . Za to dysproporcja w popularności Wilka i Korwina mówi coś o wyborcach i mówi coś bardzo niepokojącego.
1. Ludzie nie rozróżniają, czy ktoś snuje swoje wizje idealnego świata czy odwołuje się do konkretnych ustaw i mówi o konkretach, powołując się na własne doświadczenie zawodowe, powstrzymując się od radykalnych wypowiedzi na tematy, o których nic nie wie.
2. Szoł lepiej się sprzedaje niż kompetencje.
Niestety Korwin swoim negatywnym przykładem potwierdza to co mówi o demokracji-że wygrywa ten co najwięcej obiecuje i robi szoł, a nie ten co przedstawi merytoryczną ofertę dla kraju.

Ja głosowałem na Korwina, ale z wyrachowania. Wilk nie miał szans na jakikolwiek w miarę dobry wynik, za to ewentualny przyzwoity wynik Korwina mógłby się przełożyć na dobry wynik wyborach parlamentarnych.
Odpowiedz
Ja w pierwszej turze głosuję idealistycznie Oczko
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Persony "neutralne", "centrowe", zawsze będą miały większe poparcie. Merytoryka zawsze przegrywa z populizmem. Wyborca nie analizuje dogłębnie czegokolwiek, bo jego obchodzi cokolwiek w zależności od aktualnego nastroju i mody. Wszyscy wyżej się moi przedmówcy zgadzają się z tym, ale pogodzić się nie mogą  Duży uśmiech he, he. Żujcie, żujcie aż wam się nie znudzi załamywanie rąk. Zabawne to jest.

To, ile się zmieni i w jakim kierunku zależy tylko i wyłącznie od naszych postaw na co dzień. Rozmów z ludźmi z dużą ilością chłodnej analizy pozbawionej antagonizowania, pozbawionej gry na emocjach. Jak tylko zdecydujemy się być wyznawcami jakiejś sprawy automatycznie stajemy się "antagonistami" większości społeczeństwa. Tylko chłodna analiza i działanie. brzytwa Ockhama itp. pozostają najlepszymi narzędziami.

I lepiej nie łudzić się, że rozmawiając z ludźmi sprawimy, że zrozumieją. Większość nie zrozumie. Ale ziarno sceptycyzmu zostanie zasiane i z czasem przyniesie zmianę. Najgorzej to doprowadzić do sytuacji podzielenia. Kukiz świetnie obnażył mechanizm duopolu. I tą drogą trzeba pójść w pierwszej kolejności. Wszystkich won.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Kukiz to mimowolny agent POPISU który wprowadzi to, co im się nie udało bez niego - JOWy.
I będzie pozamiatane.
Dzięki ci Pawle, boski numer!

Jakby chcieli to by wprowadzili bez problemu.

Klucz do wyników wyborów jest taki:

Słaby wynik kandydatów promoskiewskich


Kto kazał Korwinowi kłapać brednie o szkoleniu w Polsce snajperów z Majdanu? To jakiś nonsens. Jeszcze te nonsensy u Olejnik. Że niby Ukraina rości sobie pretensje do części naszego terytorium a Rosja nie. Rosja do części sobie nie rości tylko do całego. Że niby jest na Ukrainie jakaś grupka co może dojść kiedyś do koryta podobnie jak Hitler w Niemczech? A w Rosji nie ma? 100 000 chłopa skandowało "teraz Polska i Finlandia" w 1 rocznicę aneksji Krymu. I co JKM na to?
Poza JKM Grzegorz Braun czynił awanse Putinowi i ile dostał? Marian Kowalski coś tam też nawijał. Ale przekaz narodowców przestał do mnie docierać i dokładnie nie wiem. Ogórek też coś kłąpnęła w ten deseń.

Z kolei PiS starał się obsadzać stołki w wojsku i służbach ludźmi nieszkolonymi w ZSRS, czy tam w Moskwie. A Kukiz zaangażował sie w Majdan.

A największy przegrany 1 tury Bronisław Komorowski to niby co? Platforma poprzywracała tych wszystkich sowieciarzy co ich pisiory wyrzuciły . A niesowieciarzy, co ich tamci przyjęli wyrzuciła.

Wniosek: Ludzie nie chcą moskiewskiego pachołka. Kariery na padaniu na ryj przed Putinem się nie zrobi. O problematyce rosyjskiej pisałem tu:
http://smocze.opary.salon24.pl/607019,ro...-na-zachod
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
pilaster napisał(a): Tak samo w 2005 roku mówili, że w II turze wygra na pewno Tusk (był pierwszy w I turze), podczas gdy dla pilastra, nie chwaląc się, było oczywiste że zwycięzcą będzie Kaczyński, bo na niego właśnie zagłosuje ówczesny elektorat Leppera i Giertycha.

Dlatego też pilaster jak najbardziej podtrzymuje swoje twierdzenie, że Duda nie będzie miał suma sumarum więcej niż 40%, a na pewno będzie miał mniej niż miał Kaczyński w roku 2010.
Flaszka dobrej brandy (nie musi być koniak) co najmniej VSOP, że wybory wygra Duda.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
zefciu napisał(a): Flaszka dobrej brandy (nie musi być koniak) co najmniej VSOP, że wybory wygra Duda.

Założyć bym się nie założył bo czort wie jak będzie ale Komorowski robi wszystko aby te wybory przegrać. Sam zauważam, że wśród znajomych, którzy chcieli głosować na Komorowskiego po jego ostatnich wystąpieniach coraz więcej mówi, że do wyborów nie pójdzie.
Odpowiedz
Pomimo wszystko minimalnie może wygrać Komorowski a zadecydują głosy elektoratu lewicowego, który w pierwszej turze po prostu nie głosował ale boi się na tyle rządów PiS, że w drugiej turze pójdą na wybory. Nawołuje już do tego nawet Sierakowski.

http://www.krytykapolityczna.pl/artykuly...cyduje-kto
"Nie można powiedzieć, która masa ludowa ma więcej źródeł piękna. Są wieki całe, że jakiś naród przoduje drugim, są znów wieki, że idzie za drugim. Kto tępi narody, ten jakby zrywał struny z harfy świata. Cóż komu przyjdzie, że będzie miał harfę o jednej tylko strunie? Nie tępić, lecz rozwijać należy narodowości. A rozwijać je może wolność narodów, niepodległość i poszanowanie ich odrębności…"

Ignacy Daszyński
Odpowiedz
zefciu napisał(a): Flaszka dobrej brandy (nie musi być koniak) co najmniej VSOP, że wybory wygra Duda.

OK, stawiam, ze wygra Komorowski

Zakład jest rozstrzygnięty niezależnie od poziomu poparcia (nieważne, czy będzie 70:30, czy 50,1:49,9)

Kontestator napisał(a): Pomimo wszystko minimalnie może wygrać Komorowski a zadecydują głosy elektoratu lewicowego, który w pierwszej turze po prostu nie głosował

Elektorat lewicowy już głosował i to głosował na Dudę. Dlatego ani Palikot, ani Ogórek żadnego sukcesu nie odnieśli.
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
pilaster napisał(a): Elektorat lewicowy już głosował i to głosował na Dudę. Dlatego ani Palikot, ani Ogórek żadnego sukcesu nie odnieśli.

Ja jestem osobą, która głosuje na lewicę a popieram Komorowskiego. Znam wiele osób, które normalnie głosowały na SLD, Palikota a teraz ogarnęła ich panika i strach przed Rydzykiem i IV RP. Kwaśniewski, Kalisz, Sierakowski, Hartman wszyscy poparli Komorowskiego. Więc nie wiem skąd ta teoria.
"Nie można powiedzieć, która masa ludowa ma więcej źródeł piękna. Są wieki całe, że jakiś naród przoduje drugim, są znów wieki, że idzie za drugim. Kto tępi narody, ten jakby zrywał struny z harfy świata. Cóż komu przyjdzie, że będzie miał harfę o jednej tylko strunie? Nie tępić, lecz rozwijać należy narodowości. A rozwijać je może wolność narodów, niepodległość i poszanowanie ich odrębności…"

Ignacy Daszyński
Odpowiedz
Kontestator napisał(a):
pilaster napisał(a): Elektorat lewicowy już głosował i to głosował na Dudę. Dlatego ani Palikot, ani Ogórek żadnego sukcesu nie odnieśli.

Ja jestem osobą, która głosuje na lewicę a popieram Komorowskiego. Znam wiele osób, które normalnie głosowały na SLD, Palikota a teraz ogarnęła ich panika i strach przed Rydzykiem i IV RP. Kwaśniewski, Kalisz, Sierakowski, Hartman wszyscy poparli Komorowskiego. Więc nie wiem skąd ta teoria.

Nie jesteście reprezentatywni dla "lewicy" w Polsce Uśmiech
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości